Alicja Nagietowicz nową Viki Gabor

Lubartów ma już swoją nową Viki Gabor. Alicja Nagietowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, wygrała konkurs na najlepszą piosenkę młodego pokolenia, który zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury. Teraz czeka ją nagranie własnego singla w profesjonalnym studiu muzycznym w Lubartowie oraz teledysku do niego.

– Zawsze chciałam zajmować się muzyką i myślę, że nagroda ułatwi mi pójście w tym kierunku – mówi Alicja Nagietowicz

Laureaci pierwszego etapu konkursu na najlepszą piosenkę młodego pokolenia wystąpili 12 kwietnia na scenie Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Był to drugi etap zmagań młodych artystów z powiatu lubartowskiego, do którego wybrano sześć osób spośród ponad 20 zgłoszonych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie wygrała Alicja Nagietowicz (14 lat), a Liliana Szlachta (12 lat) otrzymała wyróżnienie.

Wygrała świadoma interpretacja

– Alicja ma doskonałą barwę głosu. Poza tym doceniliśmy jej zachowanie sceniczne, bo też na to kładliśmy nacisk. Doskonale odzwierciedlała znaczenie słów utworu, chociażby w mimice twarzy, gestykulacji – mówi reprezentant jury Marek Majewski, lubartowski muzyk, właściciel MAJART Studio – sponsora nagrody głównej w konkursie.

– Poziom był bardzo wyrównany, ciekawe głosy, niełatwy repertuar. O wygranej Alicji zdecydował ciekawy głos, wiedziała, o czym śpiewa. To była bardzo świadoma interpretacja. Wystąpiła jak profesjonalistka – ocenia występy finalistów Alfred Kędziora, instruktor LOK, czynny pianista współpracujący z muzykami Filharmonii Lubelskiej.

Występom przysłuchiwał się też Piotr Wójcik, trener wokalny Speech Level Singing, który prowadzi zajęcia w LOK oraz dyrektor Ośrodka Adam Kościańczuk.

Własny singiel i teledysk

Finałowa szóstka będzie miała zapewniony udział w wydarzeniu artystycznym LOK w 2021 roku.
Nagrodą główną będzie zaś nagranie i mastering singla w MAJART Studio – profesjonalnym studiu muzycznym w Lubartowie. Zostanie ono poprzedzone zajęciami z trenerem wokalnym Piotrkiem Wójcikiem, w trakcie których laureat przygotuje swój własny utwór.
– Nagrodą będzie także produkcja profesjonalnego teledysku. Naszym zamiarem jest przygotowanie pełnowartościowego produktu muzycznego świadomej artystki. Chcemy, żeby Alicja i jej muzyka była wizytówką nie tylko LOK -u, ale i całego Lubartowa – mówi Adam Kościańczuk, dyrektor LOK.

„To dla mnie ogromne zaskoczenie”

Alicja Nagietowicz jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Śpiewa od przedszkola. Lubi pop i spokojne, nostalgiczne utwory. Oprócz tego, że udziela się wokalnie, gra też na gitarze, a jej pasją jest jazda konna. – Wygrana to dla mnie ogromne zaskoczenie, jeszcze nie dociera do mnie ta wiadomość. Zawsze chciałam zajmować się muzyką i myślę, że nagroda ułatwi mi pójście w tym kierunku – mówi Alicja.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Lubartów, MAJART Studio.
Patroni medialni: Telewizja Lubartów, Lubartow24.pl, Tygodnik Lubartowiak.

(KW)

Jury konkursu (od lewej) Piotr Wójcik, Alfred Kędziora, Adam Kościańczuk, Marek Majewski
Maja Kisiel
Agnieszka Jonaszko
Liliana Szlachta- wyróżnienie
Paweł Kubera
Alicja Nagietowicz – I miejsce
Wiktoria Kowalczyk