Mantikora XI – czyli Festiwal Planszówek

Lubartowski Konwent Miłośników Gier Planszowych zbliża się dużymi krokami. W imprezie mogą wziąć udział całe rodziny – atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Organizator – Klub Fantastyki Zielony Smok, działający przy Lubartowskim Ośrodku Kultury – zdradza pierwsze punkty programu, które będą czekać na konwentowiczów.

mantikora

Zacznijmy od najmłodszych. Na dzieci czekać będzie cykl zabaw i gier z animatorką kultury.

Ponieważ tegoroczny konwent odbywa się pod hasłem „Festiwal Planszówek”, na konwentowiczów czekać będzie Games Room (sala wypożyczeń gier planszowych). Odbywać się w nim będą równolegle dwa turnieje: Festiwal Planszówek oraz Turniej o Tytuł Najlepszego Gracza:
– Festiwal Planszówek – trwa od piątku od godz. 15:00 do niedzieli do godz. 14:00. W wyznaczonych godzinach rozegrane zostaną mini-turnieje popularnych gier planszowych (łącznie 23). Każdorazowo zwycięzca zostanie nagrodzony za pierwsze miejsce.

– Turniej o Tytuł Najlepszego Gracza – szczegółowy harmonogram turnieju oraz regulamin zostanie wkrótce opublikowany na stroniewww.mantikora.kfzs.pl

Mantikora to najlepsza okazja do zapoznania się z grami planszowymi, dlatego na konwentowiczów czekać będą pokazy gier oraz Games Room z prawie 200 grami (w tym od wyd. Rebel i Lucrum Games).

Nowością podczas lubartowskiej Mantikory jest konferencja pt. „Gry planszowe jako narzędzie dydaktyczne”. Wystąpią na niej przedstawiciele: Instytutu Pamięci Narodowej, wydawnictwo Lucrum Games oraz Fabryka Gier Historycznych. Udział mogą w niej wziąć nauczyciele wszystkich placówek oświatowych, pracownicy instytucji kulturalnych oraz studenci studiów pedagogicznych. Konferencja odpowie na pytanie, dlaczego warto wdrożyć gry planszowe do edukacji dzieci.

Miłośnicy gier komputerowych znajdą swoje miejsce w sali konsolowej, gdzie odbędą się turnieje Hearthstone i inne.

Prelekcje to nieodłączny element konwentów fantastyki, dlatego w programie znajdzie się kilka takich punktów. Już dziś zapraszamy na prelekcję Wiktora Czornika pt. „Maaaaaaaaski włóż!, czyli jak na wojnie używać nocnika”. Jako Klub ZS opowiemy o wolontariacie w kulturze i fandomie. Serdecznie zapraszamy – mówi Ewa Jaszczak z Klubu Zielony Smok.

Mantikora odbywać się będzie w dniach 7-9 października, w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Cena wejściówki to tylko 10 zł. Zainteresowani nauczyciele, instruktorzy ośrodków kultury, studenci, którzy chcą obejrzeć samą konferencję, otrzymają akredytację za jedyne 5 zł.

Szczegółowy program konwentu oraz informacje o samej imprezie znajdziecie na stronie: mantikora.kfzs.pl

Organizatorzy