Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Przez trzy dni od 14 do 16 czerwca Lubartów gościł rodziny wielodzietne w ramach VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.

Organizatorem wydarzenia był Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Miasto Lubartów i Powiat Lubartowski. Hasło tegorocznego zjazdu to „Dumni z rodziny”, a twarzą zjazdu była lubartowska rodzina – Joanna i Dawid Warchulińscy oraz ich dzieci Paweł, Paulina i Zuzia. Spotkanie inauguracyjne dla rodzin miało miejsce w piątek za Pałacem Sanguszków, gdzie były zabawy, koncert kapeli „Lubartowiacy”, zagrali też akordeoniści i wystąpiła z pokazem fireshow grupa Antares.

Oficjalne otwarcie zjazdu odbyło się w sobotę w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Gospodarzami byli burmistrz Krzysztof Paśnik, starosta Ewa Zybała i prezes Związku Dużych Rodzin Joanna Krupska.

Burmistrz Krzysztof Paśnik podkreślił, że jest dumny, iż Miasto Lubartów wraz z Powiatem Lubartowskim może gościć rodziny z całej Polski.

Mam nadzieję że odbierzecie to tak, iż otwieramy swoje serca i swoje domy tak gorąco jak jest dzisiaj w Lubartowie. Czujcie się tutaj jak u siebie w domu – mówiła starosta Ewa Zybała.

Podziękowania za serdeczne przyjęcie przez władze Lubartowa złożyła Joanna Krupska:Myślę, że atmosfera, którą doświadczamy, zaczyna się od was, od waszych otwartych serc. Jesteśmy wdzięczni za dar, za tą bezinteresowną życzliwość, że nas tak gościcie i dzięki temu możemy też przeżywać wzajemną życzliwość. Sprawia to, że możemy być dumni z naszych rodzin, cieszyć się wzajemną obecnością, być dumni z naszych żon, z naszych mężów i naszych dzieci. To wielka radość, szczęście, zadowolenie z bliskich, to jest uczucie spełnienia. To jest wszystko, czego doświadczamy tutaj w Lubartowie, w tym wspaniałym, pięknym mieście.

Tego dnia podczas panelu ekonomicznego eksperci poruszali zagadnienia ważne dla rodzin związane z polityką mieszkaniową. Gości bawił też mim Ireneusz Krosny. Na placu przed ratuszem oraz w placówkach oświatowych dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, warsztaty, zabawy, zajęcia sportowo – rekreacyjne, turniej szachowy, planszówki, klocki. Uczestników zjazdu odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Dobrą okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu była Rodzinna Biesiada Czerwcowa na placu przed Pałacem Sanguszków. Wystąpili wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Joszko Broda, Studio Accantus. Zaprezentowali się również członkowie Chorągwi Zamku w Zawieprzycach. A gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska. W niedzielę odprawiona została Msza św. w Bazylice św. Anny. Po niej przemaszerowano na plac za Pałacem Sanguszków, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestnikom zjazdu.

Sylwia Cichoń

foto: Emilia Kosek, Sylwia Cichoń

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zjazdu na naszym profilu na facebooku