ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO ROWERU

Jak już informowaliśmy XXVII Święto Roweru odbędzie się w niedzielę 19 września. Jako wieloletni partner medialny zapraszamy do udziału w tej imprezie.

Święto Roweru to cykliczna impreza organizowana w Lubartowie od 1994 roku. Za wyjątkiem 2020 roku, w którym organizacja nie była możliwa ze względu na pandemię COVID-19, odbywa się corocznie gromadząc od kilku do kilkunastu tysięcy uczestników. Impreza ma zasięg międzynarodowy. Jej uczestnikami poza rowerzystami z całej Polski są osoby z takich państw jak: Francja, Ukraina, Białoruś, a nawet Australia.

Święto Roweru to impreza promująca zdrowy styl życia. Buduje więzi międzypokoleniowe oraz kształtuje postawy społeczne. W jej organizację co roku zaangażowanych jest pond 200 wolontariuszy. Jest to największa impreza tego typu w Polsce, z bardzo dużym potencjałem promocyjnym. Organizacja Święta Roweru przyczynia się do promocji Miasta Lubartów, Gminy Lubartów, Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego.

Prace Komitetu Organizacyjnego w ostatnim czasie nabrały ogromnego tempa. Wszystkie elementy są dogrywane. Wszystko po to, by liczna grupa miłośników rowerów mogła się spotkać w Lubartowie w niedzielę 19 września. Jak co roku będą okolicznościowe koszulki i dyplomy dla uczestników oraz rowery do rozlosowania.

O szczegółach przygotowań opowiada Edyta Lewtak z nieformalnej grupy Pożak Team, czyli zespołu osób zaangażowanych w organizację Święta Roweru:

– Zapraszamy na XXVII Święto Roweru, które odbędzie się w niedzielę 19 września. Tradycyjnie już jeździmy od godziny 8.00, tym razem do 16.00. O 16.15 grupa rowerzystów wyruszy na rundę honorową przez miasto. W tym roku udostępniamy rowerzystom sześć tras. Ze względu na remont drogi rezygnujemy z trasy nr 5. Głównym sponsorem tegorocznej edycji jest Mapei Polska, zaś sponsorami wiodącymi: Miasto Lubartów, Gmina Lubartów, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Luvi Sp. z o.o. Lubartów, firma PHM POLCOMM Dariusz Kozak. Naszą wspólną imprezę wspiera także liczna grupa sponsorów. Co czeka na uczestników? Oczywiście okolicznościowe koszulki (w tym roku żółte) i pamiątkowe dyplomy. Mamy do rozlosowania 7 rowerów. Będzie grochówka, możliwość znakowania rowerów, serwis rowerowy i lubartowska kranówka z saturatora. Kontynuujemy wymiar charytatywny imprezy. W tym roku będziemy zbierali środki finansowe na Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Trasa nr 1 będzie dedykowana hospicjum. Chcemy, by uczestnikom przyświecało przesłanie, że „trasę nr 1 jedziemy z sercem dla hospicjum”. Dlatego w punkcie kontrolnym w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce będzie zorganizowany piknik charytatywny na rzecz hospicjum, gdzie na uczestników czekać będą liczne atrakcje, m.in. dmuchańce dla dzieci, stoiska służb mundurowych (Służby Więziennictwa, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego) oraz zaangażowanych firm (Bricomarche, Fabryki Cukierków „Pszczółka”, Piekarni i Cukierni „Kuna” w Żabiej Woli), a także poczęstunek z grochówką i smażoną kiełbasą. Dzięki współpracy z hospicjum dołączymy do procesu resocjalizacji osadzonych z Aresztu Śledczego w Lublinie. Ci, którzy w swym życiu zeszli na „złą drogę” pod opieką wychowawców będą pomagali w Kozłówce. Poprzez uczestnictwo aresztantów chcemy wkręcić się w proces resocjalizacji. Cały czas czekamy na zgłoszenia wolontariuszy. Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób przeprowadzić tak dużej imprezy.

Będziemy przygotowani na uczestnictwo 5000 osób. Niebawem udostępnimy formularz rejestracji elektronicznej. W miarę możliwości uczestników prosimy o rejestrację swego udziału elektronicznie. W dniu imprezy będzie też możliwość zapisów tradycyjnych. W związku z COVID-19 dojdzie do zmian na głównym placu imprezy. Uczestnikom zapewnimy środki dezynfekcyjne. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i dystansu społecznego. Wszystkie ograniczenia wprowadzamy po to, żeby nasza wspólna impreza była dla nas wszystkich bezpieczna.

Szczegółowe informacje na temat XXVII Święta Roweru już niebawem na stronie internetowej, Facebooku i plakatach.

ig

foto: archiwum