Wystawy w CSK

Z wielką radością przyjęliśmy informację o łagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W związku z powyższym częściowo wznawiamy działalność i oferujemy możliwość zwiedzania wystaw czasowych. Oglądanie ekspozycji jest możliwe z przewodnikiem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Pozostałe przestrzenie w CSK będą w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających.

 

Wystawy, które są obecnie w galeriach CSK (szczegółowe informacje poniżej), od poniedziałku 1 lutego 2021 będą dostępne bezpłatnie. Zwiedzanie jest możliwe z przewodnikiem w małych grupach wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 oraz 81 441 56 09). Dostępne terminy zwiedzania:

– w dni powszednie o godz. 11:00, 13:00 i 15:00,

– soboty i niedziele o godz. 13.00 i 15.00 (zapisy na weekendowe zwiedzanie przyjmujemy do piątku do godz. 12:00).

Grupki zwiedzających spotykają się z przewodnikiem w zgłoszonych terminach przy Sklepiku Kulturalnym CSK – wejście od Pl. Teatralnego.

 

Przypominamy równocześnie, że nasza księgarnia „Sklepik Kulturalny CSK” jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00-18.00.

 

WAŻNE:

Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających!

 

Wystawy dostępne w galeriach CSK:

Wystawa „Wzory Lublina”. Tomasz Smutek

do 28 LUT 2021 – przedłużony termin!

Ciche Kąty | poziom +1

Wystawa prezentuje kolekcję wzorów (patternów), inspirowanych detalami miasta Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były interesujące detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków, posadzki, architektura v- kształtnych wsporników, szyldy sklepowe, dekoracje fasad, kształty dachów, ławek i rzeźb.

W zamierzeniu opracowane wzory mają stworzyć szansę na oryginalną promocję miasta. Można je wykorzystać na różnego typu produktach – takich jak ubrania (koszulki, bluzy) papiery ozdobne, nadruki na opakowaniach, ale również na produktach promocyjnych miasta Lublina (torby, smycze, koszulki, długopisy, chusty, kubki, filiżanki itp.).

Wzory zostały opracowane w formie monochromatycznych grafik prezentowanych wraz ze zdjęciami obiektów naszego miasta, na podstawie których powstały.

 

Wystawa „Scena w Budowie – wspomnienia”

do 28 LUT 2021

Foyer Sali Operowej | poziom +1

Wystawa fotografii pochodzących ze spektakli i wystaw, prezentowanych w ramach czterech edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Wybrane zdjęcia prezentują szczególne walory scenograficzne i kostiumograficze wydarzeń festiwalowych w obiektywie Doroty Bielak, Przemka Gąbki czy Marcina Pietruszy.

 

Wystawa „MURALE. LUBELSKI SZLAK BITWY WARSZAWSKIEJ”

do 17 LUT 2021 – przedłużony termin!

City Project | poziom -1

Wystawa jest swoistym epilogiem projektu realizowanego z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jesienią ub. roku  na terenach naszego regionu pojawiły się wyjątkowe murale upamiętniające wydarzenia z 1920 r. Przy wykorzystaniu rozmaitych technik malarskich, stworzone zostały trzy prace – w Hrubieszowie, Komarowie pod Zamościem oraz Cycowie, a wśród nich znalazła się nawet reprodukcja dzieła polskiego realizmu – „Cud nad Wisłą” Jerzego Kossaka.

Wystawa eksponuje nie tylko efektowne fotografie spektakularnych murali, ale też materiał dokumentujący proces ich powstawania, autorstwa Michała Dziurkowskiego. Jest także okazją do premierowej prezentacji mapy „Lubelskiego Szlaku Bitwy Warszawskiej”.

 

Wystawa „KILARIF”. Sebastian Smit

6 LUT – 7 MAR 2021

Galeria Wystaw Czasowych | poziom -1

KILARIF to wystawa typu site-specific, instalacja fotograficzno-multimedialna inspirowana twórczością Paula Celana, próba doświadczenia i transformacji poezji na obraz. Prezentowane prace to relacja pomiędzy słowem pisanym, a miejscem i przedmiotami w nim zgromadzonymi. Nakryty stół z talerzami wypełnionymi „czarnym mlekiem poranka”, nad nim zawieszone fotografie osób, które wcześniej przy tym stole były — absolutne doświadczenie milczenia i samotności. Druga część wystawy to bezkresna płaszczyzna falującej czerni — struktury nieokreślonej, słyszalnego szumu powietrza i migocącej materii. Wokół zainstalowane zdjęcia ludzi skierowane głową w dół, i naczynia wypełnione czarnym płynem — wrażenie bycia nieobecnym w otaczającej rzeczywistości — nicości. Na podłodze znajduje się zeszyt w kratkę, a każda z nich jest ponumerowana, każda to jeden dzień, a jest ich ponad 300 tysięcy. Instalację zamykają wielkoformatowe kompozycje typograficzne.

Andrzej Goliszek