Wystawy i seanse kinowe w CSK

 CSK zaprasza na seanse kinowe, koncert jazzowy oraz na wystawy czasowe – wszystkie wydarzenia stacjonarne organizujemy w pełnym rygorze sanitarnym (50% miejsc, zakrycie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, zachowanie dystansu społecznego).

Cały czas funkcjonujemy również w przestrzeni wirtualnej (koncerty, kino).

Szczegóły poniżej.

KINO CSK

Zapraszamy do naszej Sali Kinowej na znakomite filmy:

Palm Springs | Reż. Max Barbakow, Komedia / USA / 2020

18 lutego 2021 | 19:00

20 i 21 LUT 2021 | 18:00

Kino CSK (poziom -1)

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

– bilety w cenie 12-15 zł na bilety.spotkaniakultur.com oraz w Kasie CSK

Czarownica miłości | Reż.: Anna Biller, komedia, horror, romans / USA / 2016

19, 20 i 21 LUT 2021 | 20:00

Kino CSK (poziom -1)

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

– bilety w cenie 12-15 zł na bilety.spotkaniakultur.com oraz w Kasie CSK

Helmut Newton. Piękno i bestia | Reż. Gero von Boehm, dokumentalny / Niemcy / 2020

19 LUT 2021 | 18:00

21 LUT 2021 | 16:00

Kino CSK (poziom -1)

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

– bilety w cenie 12-15 zł na bilety.spotkaniakultur.com oraz w Kasie CSK

Na rauszu (przedpremiera) | Reż.: Thomas Vinterberg| komedia, dramat / Dania, Szwecja, Holandia / 2020

20 LUT 2021 | godz. 16:00

Sala Kinowa CSK

Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat.

Prawdopodobnie jest mnóstwo dzieci w wieku szkolnym, które żałują, że ich nauczyciele nie są na co dzień „pod wpływem”. Czy lekcje i szkoła nie byłyby łatwiejsze, gdyby twoi nauczyciele nie byli na nieustannym lekkim rauszu? Cóż, z takim właśnie pomysłem zmierzą się bohaterowie filmu Vinterberga.

– bilety w cenie 12-15 zł na bilety.spotkaniakultur.com oraz w Kasie CSK

Akademia Kina CSK | odc. 18

Hasta la vista, Baby” – czyli serie filmowe, które dawno powinny się skończy

| wykład Kuby Koisza

18 LUT 2021 | 19:00

online

Zostawcie Titanica, tam ciągle gra muzyka” – te słowa piosenki idealnie oddają ideę, która powinna przyświeca

wielkim wytwórniom planującym coraz to nowsze kontynuacje wielkich hitów sprzed lat. Wprawdzie nikt poważny nie zamierzał robi

kontynuacji „Titanica” Jamesa Camerona (oprócz wytwórni The Asylum, ale o tym innym razem), jednak kolejne przygody Predatora, Obcego, Indiany Jonesa, Terminatorów i Johna McClane’a powstawały mimo wyraźnych sygnałów, że może powinno da

się już spokój tym bohaterom. Niektóre z tych kontynuacji, wraz z każdą kolejną odsłoną, przeczą wewnętrznej logice świata przedstawionego, a jeszcze inne powolnie i w męczarniach zabijają wyjątkowość swoich bohaterów. Które franczyzy są stworzone do robienia kolejnych odsłon? A które powinny po prostu pozosta

na dnie serca swoich fanów, bez ekshumacji ich zwłok?
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3p7TXJ6 (Link do wydarzenia udostępnimy w dniu wykładu).

Wirtualne Kino CSK

Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć do CSK mamy ofertę Wirtualnego Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy ponad 200 niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu!

W tym tygodniu szczególnie polecamy:

– Kino kryzysów: Fabryka niczego (pokaz specjalny) | 17-19 LUT 2021 od 20:00

Music | do 21 LUT 2021

Pokot | do 21 LUT 2021

Bestie z południowych krain | do 21 LUT 2021

Nie jestem czarownicą | do 21 LUT 2021

Milczenie | do 21 LUT 2021

Oglądając filmy Wirtualnym Kinie CSK wspierasz kino studyjne w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie!

Koncerty

Zapowiedź:

Marta Wajdzik Quartet | Koncert #JAZZwCSK  na żywo!

25 LUT 2021 | 20:00

Klub Muzyczny CSK

Marta Wajdzik to objawienie polskiej sceny jazzowej. 18 letnia saksofonistka wystąpi w towarzystwie wybitnych  muzyków (Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Paweł Dobrowolski – perkusja). Jej debiut na Bialskiej Zadymce Jazzowej okrzyknięto wydarzeniem. Jedna z nielicznych kobiet grających jazz i to na saksofonie i klarnecie. W tak młodym wieku osiągnęła wyjątkową sprawność techniczną, którą łączy z umiejętnościami interpretacyjnymi, wyobraźnią.

To mieszanka młodości, doświadczenia, energii i refleksji. Projekt MY PLANET to stylistyczna nowość na polskim rynku muzycznym, pokazująca elektro – akustyczną stronę muzyki młodziutkiej Marty Wajdzik, podążającą za nowoczesnymi trendami w muzyce jazzowej.

– bilety w cenie 30-40 zł na bilety.spotkaniakultur.com oraz w Kasie CSK

Bezpłatne koncert zarejestrowane w ostatnim czasie w przestrzeniach CSK – dostęp bezpłatny:

Urszula | koncert walentynkowy

Śpiewanki lubelskie | koncert kolęd

Gruszecki Trio – „Something about” | JAZZwCSK online

The Sound Pack | JAZZwCSK online

New Bone – „Longing” | JAZZwCSK online

WYSTAWY

Wystawy, które są obecnie w galeriach CSK są dostępne bezpłatnie. Zwiedzanie jest możliwe z przewodnikiem w małych grupach wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 oraz 81 441 56 09). Dostępne terminy zwiedzania:

– w dni powszednie o godz. 11:00, 13:00 i 15:00,

– soboty i niedziele o godz. 13.00 i 15.00 (zapisy na weekendowe zwiedzanie przyjmujemy do piątku do godz. 12:00).

Grupki zwiedzających spotykają się z przewodnikiem w zgłoszonych terminach przy Sklepiku Kulturalnym CSK – wejście od Pl. Teatralnego.

Wystawa „Wzory Lublina”. Tomasz Smutek

do 28 LUT 2021 – przedłużony termin!

Ciche Kąty | poziom +1

Wystawa prezentuje kolekcję wzorów (patternów), inspirowanych detalami miasta Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były interesujące detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków, posadzki, architektura v- kształtnych wsporników, szyldy sklepowe, dekoracje fasad, kształty dachów, ławek i rzeźb.

W zamierzeniu opracowane wzory mają stworzyć szansę na oryginalną promocję miasta. Można je wykorzystać na różnego typu produktach – takich jak ubrania (koszulki, bluzy) papiery ozdobne, nadruki na opakowaniach, ale również na produktach promocyjnych miasta Lublina (torby, smycze, koszulki, długopisy, chusty, kubki, filiżanki itp.).

Wzory zostały opracowane w formie monochromatycznych grafik prezentowanych wraz ze zdjęciami obiektów naszego miasta, na podstawie których powstały.

Wystawa „Scena w Budowie – wspomnienia”

do 28 LUT 2021

Foyer Sali Operowej | poziom +1

Wystawa fotografii pochodzących ze spektakli i wystaw, prezentowanych w ramach czterech edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Wybrane zdjęcia prezentują szczególne walory scenograficzne i kostiumograficze wydarzeń festiwalowych w obiektywie Doroty Bielak, Przemka Gąbki czy Marcina Pietruszy.

Wystawa „MURALE. LUBELSKI SZLAK BITWY WARSZAWSKIEJ”

do 17 LUT 2021 – przedłużony termin!

City Project | poziom -1

Wystawa jest swoistym epilogiem projektu realizowanego z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jesienią ub. roku na terenach naszego regionu pojawiły się wyjątkowe murale upamiętniające wydarzenia z 1920 r. Przy wykorzystaniu rozmaitych technik malarskich, stworzone zostały trzy prace – w Hrubieszowie, Komarowie pod Zamościem oraz Cycowie, a wśród nich znalazła się nawet reprodukcja dzieła polskiego realizmu – „Cud nad Wisłą” Jerzego Kossaka.

Wystawa eksponuje nie tylko efektowne fotografie spektakularnych murali, ale też materiał dokumentujący proces ich powstawania, autorstwa Michała Dziurkowskiego. Jest także okazją do premierowej prezentacji mapy „Lubelskiego Szlaku Bitwy Warszawskiej”.

Wystawa „KILARIF”. Sebastian Smit

Wystawa: do  7 MAR 2021

Galeria Wystaw Czasowych | poziom -1

KILARIF to wystawa typu site-specific, instalacja fotograficzno-multimedialna inspirowana twórczością Paula Celana, próba doświadczenia i transformacji poezji na obraz. Prezentowane prace to relacja pomiędzy słowem pisanym, a miejscem i przedmiotami w nim zgromadzonymi. Nakryty stół z talerzami wypełnionymi „czarnym mlekiem poranka”, nad nim zawieszone fotografie osób, które wcześniej przy tym stole były — absolutne doświadczenie milczenia i samotności. Druga część wystawy to bezkresna płaszczyzna falującej czerni — struktury nieokreślonej, słyszalnego szumu powietrza i migocącej materii. Wokół zainstalowane zdjęcia ludzi skierowane głową w dół, i naczynia wypełnione czarnym płynem — wrażenie bycia nieobecnym w otaczającej rzeczywistości — nicości. Na podłodze znajduje się zeszyt w kratkę, a każda z nich jest ponumerowana, każda to jeden dzień, a jest ich ponad 300 tysięcy. Instalację zamykają wielkoformatowe kompozycje typograficzne.

Wystawa „Forma otwarta”

Do 24 LUT 2021

Galeria Poziom 0

Forma Otwarta” to podróż do historycznego Lublina. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć oryginalne projekty neonów i mozaik z Lublina, zdjęcia porównawcze murali umieszczonych na blokach mieszkalnych z lat 60-tych i tego jak dziś wyglądają te miejsca.

Nie zabraknie również oryginalnych projektów współczesnych murali zgromadzonych przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej.

Sklepik Kulturalny CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz po miód i naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej (więcej…)

W razie pytań proszę o kontakt.

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek