Fotografie Katarzyny Lenarciak i Katarzyny Wójcik w bibliotece. Otwarcie wystawy 16 czerwca

Fotografie różnego gatunku z lubartowskimi akcentami – reportaż, fotografia dziecięca, uliczna po wręcz malarskie impresje – zobaczymy na najnowszej wystawie „FotoGrafia” autorstwa Katarzyny Lenarciak oraz Katarzyny Wójcik. Otwarcie ekspozycji już 16 czerwca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wstęp wolny.

– Łączy nas pasja do fotografowania, pogoń za światłem, chęć zatracenia się w magicznym świecie pełnym nastroju, koloru i światła, a czasem jego braku – mówią lubartowianki, autorki wystawy „FotoGrafia“.

Prezentowane fotografie ukazują piękno, które dostrzegają we własnym otoczeniu, dzieciach, przyrodzie i pozornie nieważnych lub niezauważalnych zjawiskach. Artystki mają różne spojrzenie na świat, od reporterskiego ukazania obiektu, po wręcz malarskie impresje. Niektóre z prac skłaniają się ku grafice.

Katarzyna Lenarciak – dyplomowana artysta plastyk. Swoje prace malarskie, graficzne i fotograficzne prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w rodzimym Lubartowie oraz na wielu ekspozycjach krajowych. Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Jest autorką identyfikacji wizualnych wielu firm i instytucji. Od lat interesuje się fotografią, dzięki której może eksperymentować, kreować i poszukiwać nowych środków wyrazu. – Obiektyw to wrota do zupełnie odmiennego świata – mówi.

Katarzyna Wójcik – fotoreporterka, redaktorka lokalnej gazety. Zajmuje się fotografią reportażową, uliczną, przyrodniczo – krajobrazową. Od ponad 10 lat rejestruje wydarzenia oraz zmiany w przestrzeni miasta. Jej prace można znaleźć w wielu materiałach promocyjnych. Fotografie ukazujące walory przyrodnicze, architektoniczne i kulturowe miasta widniały na kilku wystawach zbiorowych na terenie naszego regionu. Fotogram z Festiwalu Muzyki Cygańskiej został wyróżniony publikacją w międzynarodowym albumie internetowej galerii sztuki Photographers Magazine.
– Nieustannie ścigam światło, bo ono zmienia zwykły kadr w magię – mówi.

Otwarcie ekspozycji już 16 czerwca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza. Wstęp wolny.