I Mistrzostwa Klubów Fantastyki

W ostatnią sobotę na boisku Orlik 2012 przy SP 3 w Lubartowie odbyły się I Mistrzostwa Klubów Fantastyki w piłce nożnej. W blisko pięciogodzinnej rywalizacji brało udział  6 zespołów.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny z Lubartowa: ?Zielony Smok?, ?Mantikora?, ?Mały Zielony Smok?; dwie  z Lublina: ?Grimuar” i ?Cytadela Syriusza? oraz ?Szept Wschodu” z Tomaszowa Lubelskiego. Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe (każdy z każdym). W dwóch grupach umieszczone zostały po 3 drużyny. Następnie odbyły się rozgrywki pucharowe: mecz o 5. miejsce, 2 półfinały, mecz o 3. miejsce i wreszcie finał.
W meczu o 5. miejsce „Mały Zielony Smok” pokonał „Grimuar”. Warto dodać ze drużyna ?Małego Zielonego Smoka? reprezentowana była przez najmłodszych  uczestników zajęć odbywających się w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Bardzo dużo emocji dostarczyły półfinały, tym bardziej, że oba zakończyły się dogrywką i rzutami karnymi. Wreszcie w meczu o 3. miejsce ?Cytadela Syriusza? pokonała ?Zielonego Smoka”, a w finale zwyciężyła lubartowska ?Mantikora” nad tomaszowskim ?Szeptem Wschodu? wygrywając pewnie 2:0.
Po zakończeniu turnieju wręczone zostały dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Bramkarz ? Adrian Winsztal – ?Cytadela Syriusza? a najlepszym strzelecem turnieju okazał się Kamil Lisek SF ?Mantikora? Lubartów
Całej imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Piłkarze i kibice mogli zaspokoić głód drożdżówkami, a pragnienie napojami i wodą mineralną. Oczekiwanie na kolejne mecze można było urozmaicić sobie grając w planszówki lub oddając się przyjemnościom rozmowy ze znajomymi. Integracji sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Organizatorzy obiecują, że jeszcze nie raz zorganizują podobny turniej. Miejmy nadzieję, że inne kluby również odpowiedzą na zew i międzyklubowe rozgrywki staną się stałym elementem kalendarza imprez fantastycznych w kraju. Organizatorami imprezy byli: Lubartowski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa Nr 3 im Piotra Firleja. Impreza była finansowana z budżetu Miasta Lubartów.