Kameralny koncert w Kozłówce

30 sierpnia o godz. 16.00 w kaplicy pałacowej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się kameralny koncert „Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie”.

„Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie” to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny. Na przedsięwzięcie składa się 15 koncertów kameralnych dla szkół i dorosłej publiczności, realizowanych w gminnych ośrodkach kultury.

Podczas koncertu w Kaplicy Pałacowej w Kozłówce wystąpią młodzi soliści z Europy Wschodniej, absolwenci prestiżowych akademii muzycznych, którzy zostali wytypowani do udziału w projekcie w ramach prac Międzynarodowych Warsztatów Operowych w Karkonoszach przez prof. Elisabeth Wilke, dziekana Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, wieloletnią solistkę Semperoper w Dreźnie. Solistom akompaniować będą znakomici pianiści z Moskwy – Konstantin Odegov oraz Vladimir Vorobiov, którzy mieli także swój udział w doborze repertuaru.

Będą fragmenty arii pochodzące z oper Stanisława Moniuszki oraz fragmenty dzieł innych współczesnych Moniuszce kompozytorów europejskich. Wystąpią: Jekaterina Barbaszewa – sopran; Marina Konovalova – sopran; Lucia Italianskaya – mezzosopran; Konstanty Moszkin – tenor; Seweryn Ropenga – bas. Koncert poprowadzi Małgorzata Mierczak, polsko-austriacka śpiewaczka, muzykolog (doktorat na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu), organizatorka wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. Wstęp wolny.

Sylwia Cichoń