Koncert Noworoczny

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie zorganizowała w niedzielę 28 stycznia Koncert Noworoczny w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Przy pełnej sali widzów Orkiestra Dęta OSP zaprezentowała się pod batutą Andrzeja Zaręby. Można było usłyszeć takie utwory jak: hymn Lubartowa „O Ziemio Lubartowska“ oraz „Waltzenperlen“, „Być kobietą“, „Highlights from Frozen“, „Skyfall“, „Forrest Gump suite“, „Będziesz moją panią“, „Tico-tico“, „Ungarischer tanz“, „O Gwiazdo Betlejemska“ i „Marsz Radetzky’ego“. Na zakończenie prezes orkiestry Monika Stężycka – Sykut podziękowała burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu za wsparcie działalności orkiestry przez samorząd Lubartowa.

  • Nasza orkiestra prawie 100 lat muzykuje, uwrażliwia Polaków na piękno, na przekaz narodowy. Cieszymy się bardzo, że możemy razem z wami przeżywać 90-lecie waszej działalności. Dziękujemy wam za to, że jesteście, że muzykujecie w Lubartowie, w naszym województwie, w Polsce i poza granicami, że przekazujecie wartości patriotyczne, bo w wielu utworach jest to mocno pokazane. Dalej się pięknie rozwijajcie, a za dzisiejszy koncert z całego serca dziękujemy – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Przypominamy, że Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej istnieje w Lubartowie od 1928 roku. Tworzy ją grupa około 40 osób w różnym wieku, których pasją jest muzyka. Kapelmistrzem od 2009 roku jest Andrzej Zaręba. Orkiestra uczestnczy w życiu miasta Lubaartów, zapewniajac oprawę muzyczną ważnych dla mieszkańców uroczystości. Koncert Noworoczny jest organizowany od 8 lat, gdzie można usłyszeć repertuar muzyki filmowej, klasycznej i rozrywkowej. Tegoroczny poprowadziła Katarzyna Todorowska.

SN