Konkurs im. Licińskiego rozstrzygnięty

Lubartowski Ośrodek Kultury rozstrzygnął XXX edycję Konkursu Literackiego im. Ludwika Stanisława Licińskiego, młodopolskiego poety i prozaika urodzonego w Lubartowie.

Konkurs miał charakter miejski i był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Lubartowa. Pandemia ma poważny wpływ na nasze życie codzienne (domowa izolacja, ograniczone kontakty ze szkołą i innymi uczniami), dlatego organizatorzy zachęcali do napisania utworów o tematyce optymistycznej, pełnych wiary i nadziei w lepsze dni i lata, które przed nami wszystkimi.

Preferowane były wiersze i opowiadania na temat: Kim chciałbym być za 20 lat?.

Jury w składzie: Sylwia Cichoń, Radosław Ozonek i Marek Danielkiewicz po zapoznaniu się z pracami literackimi, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Nagroda:

  1. Patryk Woliński za utwór pt.:„20 lat później”; uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3
  2. Lena Rydzewska za utwór pt.: „Oda do przyszłości”; uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3
  3. Kinga Rusinek za utwór pt.: „ Słońce zaszło za horyzont…”; uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1
  4. Karolina Szczygieł za utwór pt.:”Wysokie loty”; uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubartowie

Wyróżnienie

  1. Franciszek Podleśny za utwór pt.: „Partia zaczęta czas włączony” ( poza regulaminem, ponieważ autor nie mieszka w Lubartowie).

Wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków książkowych nastąpi w dniu 15 września o godz. 13. 00 w siedzibie Lubartowskiego Ośrodka Kultury, ul. Rynek II 1.

Spotkanie odbędzie się zgodnie przepisami sanitarnymi. LOK prosi uczniów i rodziców o udział w uroczystości.