KULTURA naturalnie! na półmetku

Kolorowe, ozdobione naturalnymi sokami torby wielokrotnego użytku zrobione z niepotrzebnych koszulek, domki dla pożytecznych owadów powstałe z puszek, komiks obrazujący przygody zużytej płyty CD, warsztaty kreatywnego pisania z Loesje, wyjazd na warsztaty do Muzeum Wsi Lubelskiej. To już za nami!

Podczas każdego wydarzenia było twórczo, wesoło i… zielono. Uczestnicy projektu, dzieci i młodzież z powiatu lubartowskiego, w atrakcyjny sposób zostali wprowadzeni do świata ekologii za pomocą kultury. Cieszy fakt, że tak chętnie zaangażowali się w różne formy działania.

To nie koniec! Przed nami warsztaty tworzenia kolażu oraz wystawa połączona z grą miejską. Cały czas trwa również konkurs z nagrodami pn. „Zmiany wokół mnie”. Wystarczy przygotować kolaż ukazujący to, jak zmienia się nasze otoczenie. Upominki zostały ufundowane m.in. przez jednego z partnerów projektu, firmę PGK sp. z o.o. w Lubartowie.

Projekt KULTURA naturalnie! dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

Agnieszka Karpińska

sdr
sdr