Sacro song w Kamionce

Każdego roku w dniu odpustu świętych Piotra i Pawła 29 czerwca w Kamionce w godzinach popołudniowych odbywa się ?Sacro-song?, czyli koncert piosenki religijnej. W tym roku była to już 12 edycja tej imprezy, która zgromadziła słuchaczy z wielu miast i miejscowości województwa lubelskiego.


Koncert odbył się scenie polowej przed kościołem. Otwarcia imprezy dokonali: administrator parafii Kamionka, a zarazem v-ce dziekan dekanatu michowskiego – ksiądz Piotr Jastrzębski oraz wójt gminy Kamionka – Stanisław Jedut. Prowadzącymi byli Paweł Ciszewski z kabaretu ?Cichy? i wydawca w Radiu eR – Mateusz Stanicki.
    Na koncert do Kamionki przyjechało 12  zespołów. Były to: ?Arka Przymierza? – schola z Baranowa nad Wieprzem, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kamionce oraz istniejący od 10 lat chór ?Nadzieja? z Kocka. Z Firleja przyjechały: zespół młodzieżowy ?Lumen?, dzieci tworzące grupę ?Jutrzenka? – pod kierunkiem siostry Melaniuszy oraz ?Błękitne Nutki?. Był zespół ?Głodzille?, w skład którego wchodzi młodzież zamieszkała w Firleju, Kamionce i Lubartowie, ?Słowiki Boże? – chór z Kamionki. Jeziorzany reprezentował grupa ?I I N?, czyli 7 dziewczyn i 1 chłopak.
    Poza tym zawitali tu: z Niemiec k/Lublina – ?Smerfiki?; ?Przebojówki? z Lubartowa oraz kabaret ?Cichy? z Kocka.
    Impreza zakończyła się Apelem Jasnogórskim około 21.00. Organizatorzy wręczyli uczestnikom dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Każdy mógł skosztować bigosu i upiec kiełbaskę przy ognisku.   Marek Kruk