Sukces lubartowskiej Orkiestry

10 czerwca 2018 r. Orkiestra Dęta OSP Lubartów wystąpiła w Opatowie, w woj. Świętokrzyskim, na piątym z cyklu ośmiu Regionalnych Przeglądów Orkiestr Dętych OSP. Zaprezentowała się jako jedna z 14 orkiestr, z 6 województw. Występy orkiestr w marszu i w trakcie koncertu obserwowało profesjonalne jury, w składzie – Dorota Spandel (pokazy parady marszowej), Marian Chmielewski, Jerzy W. Zawisza, Karol Pyka i Zdzisław Włodarski. Przeglądy regionalne maja wyłonić najlepsze orkiestry, które zostaną zaproszone na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr w 2019 r. Wyniki i punktacja zostaną ogłoszone po odbyciu się ostatniego przeglądu 26 sierpnia 2018 roku w Lidzbarku, woj. warmińsko-mazurskie.
Natomiast w niedzielę dnia 17 czerwca 2018 roku w Niedrzwicy Dużej odbył się XXXIII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, w którym udział wzięło 10 orkiestr z naszego województwa, z lubartowską Orkiestrą na czele. Na rozpoczęcie przeglądu wszystkie orkiestry wykonały wspólnie 4 utwory. Wszystkie orkiestry zaprezentowały się w grze w marszu i koncercie konkursowym.
Decyzją jury Orkiestra Dęta OSP Lubartów zajęła I miejsce w koncercie konkursowym oraz I miejsce za najlepiej wykonaną grę w marszu. Wszystkie orkiestry otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Niedrzwica Duża, Starostę Lubelskiego oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie. Dzięki wygranej lubartowska Orkiestra będzie reprezentować województwo lubelskie na Przeglądzie Regionalnym w 2019 roku.

OSP Lubartów