Sukcesy wychowanków PMDK w Lublinie

DSC_0192cutLaury dla TRUPY!
II Liceum Ogólnokształcące imienia Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie po raz 12-ty zorganizowało wojewódzki festiwal teatralny – Spotkania Teatralne „Zwierciadła”. W br. na scenie „Zwierciadeł” wystąpiło 17 młodzieżowych zespołów teatralnych z terenu Lubelszczyzny, a ich sceniczne zmagania oceniały Jury: profesjonalny i młodzieżowy. Teatr TRUPA z PMDK w Lubartowie, za spektakl „Zimowy Pogrzeb” otrzymał I Nagrodę, wraz z nominacją do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła, które odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2015r. w Lublinie.
Prowadzącym grupę i reżyserem spektaklu jest Pani Jolanta Tomasiewicz. Aktorzy TRUPY są grupą utalentowanych młodych ludzi, z którą publiczność szybko przenosi się w teatralne klimaty! Aktorski potencjał został doceniony przez Jury, które przyznało, aż 2 nagrody aktorskie: I Nagrodę aktorską – stypendium w Akademii Teatralno Wokalnej Jerzego Turowicza otrzymał Bartłomiej Brodawka, a II Nagrodę aktorską – otrzymał Jan Filip.
Teatr TRUPA działa w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie od 1994r. Teatr tworzył spektakle i etiudy w oparciu o dramaty i prozę T. Różewicza, W. Gombrowicza, S. Mrożka, K.I. Gałczyńskiego, T. Boya- Żeleńskiego. Teatr TRUPA jest laureatem wielu nagród wojewódzkich i ogólnopolskich. Aktorom zespołu i Pani Jolancie Tomasiewicz gratulujemy i trzymamy kciuki czekając na kwietniowy występ w Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych „ZWIERCIADŁA” – Lublin’2015!

DSC_0609cutNagroda Oli Rudzińskiej!
MDK Nr 2 z Lublina od 16 lat organizuje pod patronatem MEN Ogólnopolski Konkurs Wokalistów i Zespołów Wokalnych – „DEBIUTY”. Aleksandra Rudzińska ze Studia Piosenki z PMDK prowadzonego przez Grażynę Grymuzę w tegorocznej edycji konkursu wyśpiewała III miejsce i otrzymała Nagrodę Ewy Dumkiewicz-Sprawki Dyr. Wydz. Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.
Ola Rudzińska – stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie Sztuki – uczy się śpiewu w PMDK od 5 lat. Bardzo dynamicznie rozwija swoje umiejętności, jest laureatką wielu konkursów: Wojewódzkiego Festiwalu Poezji Śpiewanej w Lublinie – 2012, Wojewódzkiego Konkursu Piosenki w Międzyrzecu Podlaskim 2012, Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach (2013, 2014, 2015), „Sceny Młodych” Wojewódzkiego Przeglądu Poezji Śpiewanej Lublin-2013. Sukces Oli Rudzińskiej potwierdza jej talent. Gratulujemy Oli i Pani Grażynie Grymuzie życząc im dalszych sukcesów!

(opr. PMDK foto. M. Warszawska i A. Krupa)