Zapraszamy na Festyn z okazji Dni Lubartowa 2019

Impreza odbędzie się na placu przed ratuszem od godz. 14.00. Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury i Miasto Lubartów.

 

Festyn rozpocznie się od występów podopiecznych Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Następnie zaprezentują się laureaci Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Słowik 2019. Tuż po nich wystąpią Lubartowskie Nutki z Przedszkola Miejskiego nr 4. Podczas festynu posłuchamy też Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, Kapeli Ludowej „Lubartowiacy” oraz Chóru Ziemi Lubartowskiej. Będzie również pokaz tańca KTT Chochlik, zaśpiewają soliści Akademii Ekspresji Wokalnej pod kierunkiem Piotra Wójcika, nie zabraknie też zumby. Około godz. 17:30 – Zespół B6 – Laureat Rock Alert Festival 2018. Tradycją jest losowanie nagród dla Czytelników Lubartowiaka. Główną nagrodą jest rower od firmy LUVI Janusz Pożak, są vouchery do Restauracji Wincentów i upominki od LOK (regulamin konkursu na naszej stronie (zakładka Polecamy). Zostaną wręczone stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Lubartów. Około godz. 19:30 wystąpi zespół News, a o 21.00 – Marek Majewski z zespołem. Na scenie pojawią się także delegacje z miast partnerskich Lubartowa. Tegoroczną gwiazdą wieczoru jest zespół LemON (około godz. 22:30). A na zakończenie festynu będzie pokaz laserowy.

Imprezy towarzyszące: 13:00 – XIII Turniej Szachów Błyskawicznych, bezpłatne urządzenia rekreacyjne dla dzieci (zjeżdżalnie, trampoliny).

Sylwia Cichoń