We wrześniu ukaże się książka o Święcie Roweru

Posiadasz dyplomy, fotografie czy wspomnienia związane z lubartowskim Świętem Roweru? Autorzy książki o największej imprezie rowerowej w Polsce, a nawet może w Europie nadal szukają materiałów do swojej publikacji.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczne Święto Roweru zaplanowano na wrzesień. Tymczasem powstaje książka o tej imprezie, która już na stałe wpisała się w historię naszego miasta, powiatu i województwa.
Święto Roweru jest organizowane w Lubartowie od 1994 roku. W 2019 roku w XXVI edycji wzięło udział 12 820 osób, którzy przejechali w sumie 596 236 kilometrów.
Organizatorzy mają już znaczną ilość materiałów do publikacji, ale ciągle poszukują nowych. – Jeżeli dysponują Państwo ciekawymi zdjęciami albo chcą podzielić się niebanalnymi wspomnieniami i historiami, to zachęcamy do kontaktu. Szczególnie cenne są zdjęcia i materiały związane z pierwszymi edycjami Święta Roweru. Poszukujemy np. dyplomów z 1999, 2010 i 2011 roku – apelują.
Dane kontaktowe:
e-mail: [email protected]
Janusz Pożak tel. 507 082 307, e-mail: [email protected]
Edyta Lewtak tel. 506 863 142, e-mail: [email protected]
Ireneusz Góźdź tel. 607 213 852, e-mail: [email protected]

Ireneusz Góźdź – jeden z autorów książki, redaktor sportowy „Lubartowiaka”
Prace nad książką rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Głównym celem jest zebranie w jednym miejscu historii Święta Roweru, imprezy, która stała się fenomenem na skalę Polski. Chcemy przedstawić bogatą dokumentację fotograficzną i statystyczną. Mamy już niemal komplet materiałów. Jednak nadal apelujemy o udostępnianie nam zdjęć, dyplomów i innych pamiątek. Chętnie posłuchamy wspomnień uczestników, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Rozmawiałem na przykład z małżeństwem, które poznało się na Święcie Roweru, czy rodziną, która co roku wybiera się w trasę z krewnymi, którzy specjalnie przyjeżdżają w tym celu do Lubartowa. Książka ujrzy światło dzienne przed wrześniową edycją.

Janusz Pożak, szef społecznego komitetu organizacyjnego Święta Roweru

Jestem ogromnie zaskoczony tym, że wiele osób dzwoni i pyta, czy w tym roku odbędzie się Święto Roweru. Informuje, że impreza jest zaplanowana na wrzesień. Cieszę się, że mamy wsparcie miasta i powiatu.