Annowanie po raz ósmy

„Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zlot Anek zorganizowano w niedzielę 28 lipca na placu przed ratuszem. W tym roku współorganizatorem imprezy i partnerem Miasta Lubartów oraz Parafii św. Anny była Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej – rehabilitacja dzieci i dorosłych. W trakcie Annowania została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ponad dwustu podopiecznych fundacji. Zebrana kwota to 5575,65 złotych.

To już ósma edycja Annowania, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas zlotu Anek był koncert Orkiestry Dętej OSP z Lubartowa, Kapeli Ludowej Lubartowiacy i Chóru Ziemi Lubartowskiej oraz koncert Lydie Kotlinski i Słomy z zespołem Łontanara. Wystąpiła też Aleksandra Rudzińska wraz z Arkiem Borzęckim. Można było obejrzeć pokaz zumby. Na scenie zaprezentowali się również podopieczni fundacji Stella. Gwiazdą wieczoru był zespół Partita, który wystąpił z Martyną Massalską.

W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów i zabaw dla dzieci, były warsztaty plastyczne, dmuchańce, zajęcia terapii sensorycznej. Znalazły się także stoiska lokalnych twórców i stowarzyszeń.

Jednym z punktów programu było podsumowanie ogólnopolskiego rajdu charytatywnego „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci. Przypominamy, że podczas rajdu Janusz Kobyłka z Lubartowa pokonał rowerem 2017 kilometrów po całej Polsce. W czasie swojego przejazdu zbierał pieniądze na leczenie chorych dzieci z Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej. Podczas Annowania opowiedział o swojej podróży i życzliwości spotkanych na trasie ludzi oraz przekazał symboliczny czek dla fundacji. Oczywiście był również imieninowy tort dla Anek, których było ponad 130. Życzenia Annom złożyli burmistrz Krzysztof Paśnik i proboszcz Parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko. Na zakończenie Annowania zagrał Zespół ReLife. Prowadzącymi imprezę byli: Justyna Świderska – Niedobit i Jacek Bednarski.

Sylwia Cichoń