Bezpłatne badania mammograficzne przy UM

mammografiaLUXMEDwwwW dniach 12-13 sierpnia przy Ratuszu w Lubartowie, pod hasłem „Zbadaj się i zyskaj spokój” wszystkie Panie w wieku 40-75 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego (prześwietlenie piersi).

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie, tylko wcześniejsza rejestracja.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie (od lekarza dowolnej specjalizacji) i wcześniejsza rejestracja Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Badania będą odbywały się w godzinach 9-17 przy Urzędzie Miasta, ul. Jana Pawła II 12. Przed bezpłatnym prześwietleniem piersi obowiązkowa jest rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub online przez stronę: www.mammo.pl.

(red)