Bootcamp Python – jak przebiega kurs programowania?

Bootcamp Python to kurs zawodowy, który prowadzony jest od zupełnych podstaw bądź też dedykowany osobom, które mają już pewną wiedzę w zakresie programowania w tym języku. Szkolenie przygotowuje do podjęcia zatrudnienia w różnego rodzaju firmach jako programista Python. Jak dokładnie wygląda kurs i dlaczego warto go wybrać?

Bootcamp dla początkujących

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem programowania Python, mogą wybrać kurs zawodowy od podstaw. Prowadzony jest on w 2 trybach – zdalnie bądź stacjonarnie. Zajęcia odbywają się w weekendy albo w tygodniu, w zależności od wybranej przez siebie opcji. Kurs dla początkujących obejmuje:

  1. zajęcia z trenerem – prowadzone są one przez eksperta w dziedzinie programowania,
  2. pracę własną na udostępnionych przez szkołę materiałach.

Dzięki temu kursanci mogą zdobyć solidną dawkę wiedzy teoretycznej, lecz z drugiej strony nauczyć się także pracować samodzielnie. Osoby uczęszczające na kurs mogą w każdej chwili zadać prowadzącemu pytanie, bez względu na to, czy dotyczy ono tematyki prowadzonych zajęć, czy też pracy indywidualnej. 

Bootcamp dla zaawansowanych

Kurs zawodowy dla początkujących daje dobre podstawy do tego, aby pójść nieco dalej i kontynuować naukę. Po kursie podstawowym można bowiem pisać standardowe skrypty i projekty, niemniej jednak warto dalej się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. W tym celu dobrze jest udać się na Bootcamp Python dla zaawansowanych, który dostępny jest w dwóch odmianach. Pierwsza z nich kładzie szczególny nacisk na analizę danych z zastosowaniem języka Python. Dzięki umiejętnościom pozyskanym na kursie, można pozyskiwać, a także przetwarzać nawet bardzo duże ilości danych w stosunkowo krótkim czasie. Uczestnicy kursu poznają również innego rodzaju narzędzia, takie  jak Keras, TensorFlow czy PyTorch. Drugi rodzaj kursu dedykowany jest tym, którzy chcieliby zgłębiać tajniki programowania klasycznego, ze szczególnym uwzględnieniem technologii Django oraz możliwością tworzenia różnego rodzaju serwisów internetowych. Kurs dla zaawansowanych również można odbywać stacjonarnie bądź zdalnie, tak jak i kurs dla początkujących. 

Co wyróżnia kurs typu Bootcamp?

Kurs programowania Bootcamp Python przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zdobyć nowe umiejętności zawodowe, a tym samym znaleźć lepiej płatną pracę bądź bardziej efektownie rozwijać własną firmę. Na kursie Bootcamp duży nacisk kładziony jest na praktykę. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, iż kursanci mają dostęp do różnego rodzaju materiałów, na których pracują samodzielnie. Z drugiej jednak strony teoria na kursach Bootcamp przedstawiana jest w sposób ciekawy, z pominięciem regułek, które niewiele powiedzą kursantom. Prowadzący szkolenie stara się wszystko przedstawić obrazowo, tak aby uczestnik kursu mógł zrozumieć dane pojęcie lub proces. Jest to bowiem kluczowe, aby następnie wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Kusy Bootcamp Python trwają nieco dłużej, niż tradycyjne, jednak w bardzo dobry sposób przygotowują do podjęcia pracy w zawodzie programisty Python. 

Artykuł partnera