Dni Lubartowa 2018

Festyn Miejski Dni Lubartowa  zorganizowano w sobotę 26 maja na placu przed Ratuszem.


Festyn zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury i Miasto Lubartów. Rozpoczął się od występów laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Słowik”, który odbył się w LOK w dniach 24-25 kwietnia. Rozegrano turniej szachów błyskawicznych. Tuż po tym były występy taneczne KTT „Chochlik”, działającego w LOK pod kierunkiem Ewy Wojciechewicz. Zaprezentowano improwizację taneczną do walca angielskiego oraz tańce: Walc Angielski, Walc Wiedeński , Cha-cha-cha , Jive, poleczka i wiązanka tańców latynoamerykańskich przez najmłodszych uczestników zajęć. Wystąpili też Kacper Majcher i Wiktoria Dejko.

Nieodłącznym elementem festynu jest też występ kapeli ludowej „Lubartowiacy”, która od ponad 40 lat promuje Lubartów, kultywując tradycję muzyki ludowej. W ich wykonaniu można usłyszeć takie perełki, jak „Zielona Kalina”, „Hej tam pod borem” czy „Furmani”. Kierownikiem  muzycznym Kapeli jest obecnie Andrzej Karpiński. Podczas festynu zaprezentował się Chór Ziemi Lubartowskiej, który działa aktywnie od 13 lat w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Kierownictwo muzyczne objął Alfred Kędziora. Chór bierze udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych o charakterze patriotycznym, biesiadnym, rozrywkowym. Następnie był koncert Orkiestry Dętej  Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie pod batutą Andrzeja Zaręby i Aleksandry Kozak.

Specjalnym projektem był LOKTrio – czyli występ Martyny Massalskiej, Zbigniewa Skrzypka i Piotra Wójcika.  W tym roku publiczność miała okazję posłuchać koncertu piosenki francuskiej „Chansons Francaises”. Wystąpiła Lidie Kotlinsky z zespołem: Sebastian Pikula, Jacek Mazurkiewicz i Maciej Dziedzic. Jak co roku zostały wręczone stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Lubartów. Była też zumba w wykonaniu uczestniczek zajęć prowadzonych przez Annę Knefel. Czytelnicy „Lubartowiaka” mieli okazję wziąć udział  w konkursie –  Sonda SMS: który z punktów programu Dni Lubartowa podoba się Ci najbardziej? (występ gwiazdy wieczoru, pokaz fajerwerków, dyskoteka pod gwiazdami, występy lokalnych artystów).

Do wygrania był rower od firmy Luvi, komplet garnków od Społem Lubartów, 3 vouchery do Restauracji Wincentów i upominki od LOK.

Wykonawcą, który przyciągnął tłumy, był Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.  Wystąpili też tancerze hip-hop, którzy ćwiczą pod okiem Karola Polaka w LOK. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Zakopower. Publiczności podobał się koncert, więc nie obyło się bez bisów. Na zakończenie był pokaz fajerwerków i dyskoteka pod gwiazdami  z dj Grabsu. 

SPONSORZY:

* Ambit

* Luvi – Janusz Pożak

* drukarnia Pegwan

* Mota Engil

* Wincentów – Hotel i Restauracja

* Solbet Lubartów S.A.

*  Stara Łaźnia – restauracja

* Bank Spółdzielczy w Lubartowie

* Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubartów

* Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Lubartów

* Nadleśnictwo Lubartów

* Społem Lubartów *

SN

zapraszamy do galerii z festynu na naszej stronie facebookowej