Goście z Hajdúdorog w Lubartowie

Goście z naszego miasta partnerskiego Hajdúdorog na Węgrzech odwiedzają właśnie Lubartów. Zwiedzali w czwartek okolice miasta, przeszli spacerkiem nad rzekę Wieprz „Aleją Topolową”. Odwiedzili ratusz. Korzystali z uroków Firleja…

Młodzież oraz ich opiekunów czeka jeszcze wycieczka do Kazimierza Dolnego, Lublina i Warszawy. Zobaczą Majdanek, odwiedzą park linowy nad Zalewem Zemborzyckim. Oprócz tego, naturalnie, odwiedzą Kozłówkę.

W poniedziałek zapowiada się wielki turniej badmintona w Firleju, gdzie młodzież jest zakwaterowana. Będą też zawody prowadzone przez Klub Aktywnych Art-Fit z Lubartowa. Zajęcia taneczne – ZUMBA, a także zajęcia plastyczne z techniki decoupage. W ramach Dnia Jagiellońskiego w Firleju będą zajęcia z garncarstwa. Podsumowując – goście z Hajdúdorog nie będą się nudzić.

Podczas wizyty w Urzędzie miasta czekała na nich niespodzianka. Były wzajemne upominki, trochę słodkości na stołach. Na rożki lodowe zaprosił gości Zastępca Burmistrza Miasta Radosław Szumiec. – Zależy nam bardzo na tym, żebyście dobrze wspominali pobyt w Lubartowie – powiedział. – W tym samym czasie, kiedy wy jesteście tutaj, nasza młodzież jest w Hajdúdorog. Wiem, że są zadowoleni. Wczoraj w Hajdúdorog padał deszcz, dziś pada u nas, ale mam nadzieję, że już od jutra będziecie korzystać z pogody nad Firlejem.

Nad sprawnym przebiegiem wizyty cały czas czuwają panie Grażyna Stawska i Małgorzata Kanar z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM oraz Ewa Sędzimierz, naczelnik tego wydziału. Natomiast opiekunkami gości z Hajdúdorog przez cały ich kilkudniowy pobyt są panie: Ewa Czech oraz Ilona Skałecka. (J.A)

hajdudorog_12 hajdudorog_1 hajdudorog_2 hajdudorog_3 hajdudorog_4 hajdudorog_5 hajdudorog_6 hajdudorog_7 hajdudorog_8 hajdudorog_9 hajdudorog_10 hajdudorog_11