Interkom w kasku motocyklowym – najważniejsze kwestie które musisz wiedzieć

Jazda motorem jest przyjemnością pozwala poczuć wolność, ale też naprawdę się zrelaksować. Rzecz jasna  nie można zapominać jak ważne jest bezpieczeństwo, ale też można postawić na udogodnienia. Dziś skupimy się na interkomie w kasku motocyklowym. Co warto na ten temat wiedzieć? Czy jest to dobry wybór?

Jazda na motorze na miarę oczekiwań, czyli co warto wiedzieć o interkomie w kasku motocyklowym?

Podczas jazdy na motorze zasadniczo nie ma możliwości kontaktowania się z innym osobami. Rzecz jasna są zapewne tacy motocykliści, którzy potrafią prowadzić, a przy tym rozmawiać przez smartfon. Jest to działanie nielegalne oraz niebezpieczne. W myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, warto postawić na kask z interkomem. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie rzeczywiście wydaje się innowacyjne, ale też bardzo funkcjonalne. Czas przyjrzeć się mu bliżej. W kasku znajduje się interkom. Dzięki niemu można komunikować się z innymi motocyklistami, a przy tym cieszyć się większym komfortem jazdy. Zasada działania jest bardzo prosta. Do komunikacji wykorzystuje się technologię Bluetooth.

Rzecz jasna są też słuchawki i mikrofon, tyle tylko, że znajdują się one w kasku, a więc nie będą przeszkadzać czy też powodować dyskomfortu podczas jazdy. Jednocześnie trzeba też wiedzieć, że nie cierpi na tym nawet ergonomia czy estetyka kasku. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Na pewno to, że macie możliwość sparowania interkomu ze swoim smartfonem. Dzięki temu możecie odbierać połączenia czy słuchać ulubionej muzyki. Musimy też wspomnieć, że interkom sprawdza się podczas długie podróży, bo pozwalają choćby na obsługę nawigacji. Zatem korzystając z kasku z interkomem, możecie zyskać bardzo dużo.

Dlaczego kask z interkomem to dobry wybór?

Rzeczywiście kask z interkomem może zwiększyć wygodę jazdy, ale też bezpieczeństwo. Nie trzeba też dokupować żadnego dodatkowego sprzętu czy też osprzętu. Zestaw wbudowany jest w kask, ale jednak nie musicie obawiać się, że jego waga bardzo wzrośnie czy też podróżowanie będzie mniej komfortowe. To świetna alternatywa dla standardowych słuchawek. Trzeba przyznać, że kask z interkomem spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W końcu daje Wam możliwość kontaktowania się z innymi osobami podczas podróży, co jest niewątpliwie ważne, szczególnie gdy jedzie się już wiele godzin. Komunikując się z innymi motocyklistami możecie dowiedzieć się na temat potencjalnych przeszkód na drodze, ale też zapytać o trasę czy zaproponować postój. Oczywiście kluczem do sukcesu, czyli cieszenia się z tych wszystkich zalet jest wybranie właściwego modelu.

Możemy Wam polecić interkomy Cardo. Cechuje jest jakość przez wielkie „J”.  Tego typu kaski są wykonane z największą precyzją i z naciskiem na każdy szczegół. Łączą w sobie estetykę, wygodę i bezpieczeństwo. Nie musicie też obawia się, że kask z wbudowanym interkomem nie posiada już takich samych właściwości ochronnych, a więc tego, że nie chroni już Waszej głowy, bo tak nie jest. Kask, który posiada wbudowany interkom ma te same właściwości techniczne, co inne, dobre kaski, tyle tylko, że jego waga może być nieco większa, choć szczerze większość motocyklistów zupełnie tego nie odczuwa. Zatem naprawdę warto się zdecydować na takie rozwiązanie i jeszcze bardziej cieszyć się jazdą. 

Artykuł partnera