Jak kupić fundusze ETF do swojego portfela?

Gdzie kupić zagraniczne fundusze ETF?

Fundusze ETF doskonale nadają się do budowy portfela inwestycyjnego. W Polsce niestety mamy do nich raczej ograniczony dostęp. Warto zatem wybrać takiego brokera, który zapewni nam jak najszerszy dostęp do tych instrumentów finansowych, a jednocześnie pobiera niskie prowizje i spready transakcyjne. Jak wybrać pośrednika, aby spełnił takie wymagania? Sprawdź nasz kompleksowy poradnik!

Wielu początkujących inwestorów nie czuje się na siłach, aby samodzielnie dobierać zagraniczne spółki do portfela inwestycyjnego.

Doskonałą alternatywą w takim przypadku, a także uzupełnieniem swojego portfolio, jest kupno jednostek funduszy notowanych na giełdzie zapewniających ekspozycję na wybrany indeks giełdowy.

Aktualnie oferta zagranicznych ETF-ów, które są notowane na europejskich parkietach jest dość szeroka, dlatego bez problemu można znaleźć fundusze obejmujące nie tylko na indeksy giełdowe z największych światowych parkietów, lecz także ich tematyczne lub sektorowe wersje.

Fundusz ETF to także najłatwiejszy sposób na geograficzną dywersyfikację portfela. Dla przykładu warto wymienić fundusze na bardzo rozległe indeksy skupiające głównie spółki z wielu giełd na całym świecie, w tym FTSE All-World czy też MSCI World.

Dlaczego fundusze ETF zyskują popularność w Polsce?

Fundusze, które są notowane na giełdzie stają się coraz popularniejsze, szczególnie w Polsce. Można jednak zauważyć, że kiedy na krajowym rynku ETF-y dopiero zyskują swoją popularność, na tych znacznie bardziej rozwiniętych rynkach stanowią jeden z ulubionych instrumentów finansowych wszystkich instrumentów.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowanie w fundusze ETF, sprawdź koniecznie ofertę Saxo Bank Polska i uzyskaj dostęp do tysięcy ETF-ów z różnych światowych giełd. Wypróbuj także konto demonstracyjne, aby zdobyć mnóstwo przydatnej wiedzy i niezbędne doświadczenie.

Oczywiście, pomimo wielu zalet i ogromnej wygody korzystania z tych instrumentów finansowych, warto pamiętać, że fundusze ETF cechują się sporym ryzykiem utraty włożonego kapitału. W szczególności mowa w tym przypadku o syntetycznych ETF-ach lewarowanych lub odwróconych ze względu na ich mocno spekulacyjny charakter. Nie należy także zapominać, że fundusze ETF, które są notowane na giełdzie pobierają pewne z góry ustalone opłaty za zarządzanie – liczone w skali roku. Choć z reguły nie są one bardzo wysokie, trzeba pamiętać o ich obecności, a także o tym że wpływają na wielkość stopy zwrotu z danej inwestycji.

Artykuł partnera