Jak oddzielić sypialnię od salonu?

Twoje mieszkanie jest zbyt małe na to, by wydzielić w nim osobne pomieszczenie na sypialnię? Nic straconego. Możesz tak zaaranżować salon, by urządzić w nim komfortowy kącik na łóżko do spania. Na powierzchni salonu stwórz swoje przytulne miejsce do odpoczynku, w którym będziesz mógł się zrelaksować. Oto nasze propozycje, jak oddzielić sypialnię od salonu.

Wykorzystaj szafki, zawieś zasłony

Wysoka szafa postawiona w salonie może stanowić wygodną zasłonę dla Twojego łóżka. Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne zasłonki, pomyśl o zamontowaniu parawanu albo kotary, które oddzielą Cię od części dziennej i pozwolą na prawdziwy wypoczynek. Możesz także eksperymentować z kolorami zasłon. Jeżeli wybierz ciekawy motyw na materiale, wprowadzisz interesujący klimat do Twojej małej sypialni. Zastanów się, w jakim stylu chcesz, by była urządzona Twoja przestrzeń i tym kieruj się podczas wyboru wzorów na zasłonach i kotarach.

Przetestuj drzwi przesuwne

Jeżeli masz możliwość zamontowania drzwi przesuwnych, skorzystaj z tej opcji. To rozwiązanie pozwoli Ci na wygodne oddzielenie przestrzeni sypialni od salonu. Możesz wybrać drzwi, które zasłonią całe pomieszczenie lub tylko jego część. Tu wybór należy do Ciebie. Dzięki drzwiom przesuwnym zyskasz także komfort i poczucie prywatności, o które nierzadko trudno na małym metrażu. Taki mały pokoik możesz urządzić wedle własnych upodobań. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne w różnych wariantach. Często spotykaną wersją są te wykonane ze szkła taklowanego czy z płyty. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, można na tego rodzaju drzwiach zamontować również lustra.

Postaw ściankę działową

Prywatność jest dla Ciebie bardzo istotna? Możesz wydzielić sypialnię w salonie za pomocą cienkiej ścianki działowej. Zamontowanie tego typu płyty gipsowo-kartonowej nie jest raczej bardzo skomplikowanym zadaniem. Jeżeli decydujesz się na postawienie ścianki działowej, warto zadbać o to, by zapewnić sobie w obu pomieszczeniach stały dostęp światła. Najlepiej, by zarówno w sypialni, jak i w salonie znajdowały się okna. W ten sposób będziesz mieć stale oświetlone te przestrzenie naturalnym światłem, które jest najzdrowsze dla oczu.

Zbuduj biblioteczkę

Jedną z opisanym powyżej metod oddzielenia sypialni od salonu jest postawienie szafki. Zamiast klasycznej dużej szafy możesz też oddzielić się książkami. Postaw biblioteczkę, w której umieścisz dużo książek. W ten sposób zyskasz przestrzeń dla siebie, a dodatkowo przebywając w salonie lub sypialni, w zależności od tego, w którą stronę postawisz biblioteczkę, zyskasz stały dostęp do literatury. Ciekawe inspiracje na to, jak może wyglądać sypialnia pudrowy róż wydzielona za pomocą biblioteczki z pewnością znajdziesz w serwisach branżowych, np. polecanym przez fachowców AboutDecor.

Wnieś nieco roślinności

Niekiedy brakuje przestrzeni na to, by postawić ściankę działową albo regał czy meblościankę. Warto wówczas postawić na nieco bardziej alternatywne rozwiązania. Dobrym sposobem na oddzielenie sypialni od salonu będzie odgrodzenie łóżka za pomocą doniczek oraz znajdującej się w nich roślinności. Taki wybór zapewni Ci nie tylko prywatność, ale także będzie korzystny dla Twojego zdrowia. Rośliny pozytywnie wpływają na organizm człowieka.

Chcesz mieć przestrzeń tylko dla siebie, ale Twój metraż mieszkania nie pozwala na stworzenie dodatkowego pomieszczenia? Skorzystaj z powyższych podpowiedzi i oddziel sypialnię od salonu. Nie wiesz, jak powinna zostać urządzona Twoja sypialnia? Inspiracje znajdziesz na portalu poświęconym aranżacji i wykończeniu wnętrz, AboutDecor.

Artykuł partnera