Kapucynalia i Święto Roweru na powitanie wakacji

W tym roku rozpoczęcie wakacji w naszym mieście zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Tuż po tym, jak dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w Lubartowie odbędą się dwie duże imprezy. W sobotę 23 czerwca będzie miała miejsce VI edycja biegu charytatywnego „Pokój i dobro”. Dzień później ogromna grupa uczestników spotka się na XXV Święcie Roweru. Obie imprezy odbędą się pod patronatem „Lubartowiaka”.

POBIEGNIJ CHARYTATYWNIE DLA MONIKI I MILENY

Trwają przygotowania do VI edycji biegu charytatywnego Pokój i dobro, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Impreza odbędzie się w sobotę 23 czerwca.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia 2018”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Moniki i Mileny Koziej. U sióstr Moniki (31 lat) i Mileny (27 lat) w 2001 roku zdiagnozowano Zespół Friedricha. Jest to bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym, zaliczana do najcięższych z dziedziczonych ataksji. Diagnoza pozbawiła dziewczyny złudzeń. Niestety, nie są znane żadne metody i leki, które umożliwiłyby całkowite wyleczenie choroby. Choroby, która pogłębia się z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Wada serca, cukrzyca, problemy ze wzrokiem, przykurcze, spastyka. I ból, który towarzyszy każdego dnia od wielu lat. Siostry zostały same w chorobie, pozbawione nadziei na powrót do zdrowia. A jednak pojawiła się nadzieja. Ta nadzieja to terapia komórkami macierzystymi. Niestety jest to kosztowna forma terapii, która zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziny. Terapia składa się z 10 przeszczepów komórek macierzystych, z których każde podanie to koszt ok. 18 tysięcy złotych. Mnożąc to razy dwie siostry i po dodaniu kosztów związanych z rehabilitacją pojawia się koszt ok. 400 tysięcy złotych.

I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA MONIKI I MILENY i pomóż im lepiej żyć! Lista startowa zawiera już ponad 60 uczestników i codziennie wzrasta o kolejne osoby. Informacje o imprezie zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Zgłoszenia do biegu są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej https://frslublin.pl/

Termin: 23 czerwca 2018 r., godz. 16.00, trasa długości 10 km.

ŚWIĘTO ROWERU JUŻ PO RAZ 25

W niedzielę 24 czerwca już po raz dwudziesty piąty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki.

Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy, kto przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Uczestnicy pokazują całemu krajowi, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem „rowerowego zawrotu głowy” jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszają organizatorzy. Dla uczestników przygotowano 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. Sztab imprezy ciągle pracuje nad szczegółowym programem.

Jak informuje Piotr Turowski – w tym tygodniu ruszy rejestracja elektroniczna na stronie, robimy też ostatnie zamówienia produktów na grochówkę, drukujemy karty startowe i przygotowujemy koszulki. Czekamy też na dostawę ostatnich rowerów – w tym roku będzie ich 25. Startujemy jak zwykle od 8 rano.

ig