Kolejne inwestycje z myślą o mieszkańcach

Nowe nawierzchnie, chodniki, parkingi i wiaty rowerowe. Kolejne inwestycje miejskie nabierają rozpędu. Na niektóre z nich już podpisane zostały umowy. W przypadku innych wykonawcy zostaną wybrani lada dzień.

Przebudowy ulicy 1 Maja na odcinku od Cichej do Lawendowej mieszkańcy oczekiwali od dawna. Zgłaszali to m.in. w budżecie obywatelskim. W efekcie część prac dotycząca przebudowy nawierzchni jezdni będzie realizowana właśnie w ramach budżetu obywatelskiego. Pozostałe związane z remontem chodników będą wykonane ze środków na przebudowę dróg gminnych. W Urzędzie Miasta Lubartów po otwarciu ofert na realizację inwestycji trwa ich ocena. W ramach przebudowy ul. 1 Maja wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi. Zmieni się też organizacja ruchu. Powstaną równoległe miejsca postojowe po stronie budynków wielorodzinnych. Wyremontowane będą chodniki i odwodnienie. – Wszystkie te elementy na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Inna ważną inwestycją miejską , która jest na etapie wyboru wykonawcy jest parking o pow. 500 mkw przy ul. Popiełuszki w Lubartowie. Będzie on zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania z ulicą Licińskiego. Zgodnie z planem powstanie tam ponad 40 miejsc postojowych, droga dojazdowa z kostki brukowej, chodniki i odwodnienia. Parking ma być gotowy jeszcze w grudniu.

Na tą inwestycję czekają mieszkańcy osiedla Kopernika. Chodzi o przebudowę ulicy Polesie. Na odcinku od ul. Kawalerzystów do zatoki parkingowej przy Biedronce powstanie tu nowy chodnik. W Urzędzie Miasta Lubartów została podpisana umowa z wykonawcą. Termin zakończenia prac planowany jest do końca listopada.

Nowa zatoka postojowa dla samochodów powstanie też przy ul. Mickiewicza obok Urzędu Skarbowego. Wybrany już wykonawca oprócz parkingu przebuduje też istniejącą drogę wewnętrzną.

W ostatnich dniach w Lubartowie pojawiły się również konstrukcje wiat rowerowych i przystanków. Kończą się prace przy budowie stadionu przy ul. Parkowej i boiska przy ul. Batalionów Chłopskich. Punkt informacji turystycznej przy ul. Farnej został już ocieplony, za chwilę rozpoczną się prace wykończeniowe.

UM Lubartów

Ulica Polesie
Budynek przy ul. Farnej 4
Tu powstanie parking przy ul. Popiełuszki
Wiata rowerowa
Boisko przy ul. Batalionów Chłopskich