„Lato w teatrze” – LOK zaprasza do udziału w projekcie

Warsztaty teatralne, ruchowe, muzyczne i medialne prowadzone przez znanych twórców i artystów rozpoczną się 22 lipca w Lubartowskim Ośrodku Kultury, który otrzyma na ten cel dofinansowanie ze środków ministerialnych w tegorocznej edycji programu Lato w teatrze. #3xL – Warsztaty Teatralne Lubartowa” to projekt w ramach Lata w Teatrze, programu realizowanego przez Instytut Teatralny im Z. Raszewskiego. Zapisy trwają do 30 czerwca na facebooku  LOK.

Będzie to cykl dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i medialnych skierowanych do młodzieży z Lubartowa i okolic w wieku 11-18 lat. Koordynatorem projektu jest Edmund Kuryluk, instruktor zajęć teatralnych w LOK: – Zaczynamy 22 lipca, a kończymy Pokazem Finałowym 4 sierpnia. Projekt ma charakter półkolonii – działamy codziennie od 10.00 do 18.00– oczywiście z przerwą obiadową. Do realizacji warsztatów zaproszono aktorów, animatorów profesjonalnych muzyków i artystów wizualnych z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Są to osoby o ogromnym doświadczeniu zarówno w tworzeniu jak i edukacji, o których dowiecie się z naszego FB.„#3xL” to próba połączenia w działaniu teatralnym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Lubartowa – poznania historii miasta i wykreowanie jej przyszłości. „#3xL” to czas poznania trzech metod tworzenia wypowiedzi teatralnej – działania z zakresu pedagogiki teatru (zabawy teatralne i teatrem, tworzenie własnych historii, warsztat aktorski), teatru ruchu i konceptualnego (działania z zakresu ruchu scenicznego, akrobatyki, teatru tańca) oraz improwizacji muzycznej (zajęcia zarówno instrumentalne jak i wokalne), a także tworzenia sztuki audiowizualnej (metody rejestracji dźwięku i obrazu, obróbki materiału). „#3xL” to czas oddania młodzieży możliwości poznania historii miasta i opowiedzenia nam o niej ich językiem. „#3xL” to czas integracji młodzieży, kreatywności i zabawy – informuje Edmund Kuryluk.

 Obowiązują zapisy oraz obecność przez cały czas projektu. Liczba miejsc jest ograniczona. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.” LOK serdecznie zaprasza do udziału w projekcie.

Sylwia Cichoń