LOK wśród beneficjentów programu Kultura w sieci

W ubiegłym tygodniu Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu Kultura w sieci, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Lubartowskiego Ośrodka Kultury znalazł się wśród 1182 zwycięskich wniosków.Placówka otrzyma 52 tysiące złotych dotacji.

Celem programu jest m.in. tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia online. Do programu zgłoszone zostało blisko 6000 wniosków. Już niebawem, na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci, w czasie epidemii koronawirusa, 60 000 000 zł trafi do beneficjentów w całym kraju.

Kulturalnie#zostańwdomu, bo tak nosi nazwa zgłoszonego projektu, to cykl działań umożliwiający szerokiemu gronu odbiorców aktywny kontakt z kulturą. Podczas spotkań on-line uczestnicy zapoznają się m.in. z tajnikami tworzenia filmu, stworzą małe dzieła sztuki podczas zajęć z rękodzieła, dowiedzą się czym jest kulturalne podróżowanie, odwiedzą pasiekę, poznają podstawowe kroki salsy, zapoznają się z dorobkiem szachistów XX wieku, odkryją tajemnice gier planszowych oraz wezmą udział w koncertach.

Udział w organizowanych wydarzeniach będzie bezpłatny. Więcej informacji pojawi się na profilu FB Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Agnieszka Karpińska