Lubartów Świetlną Stolicą Województwa Lubelskiego

 Miasto Lubartów zwyciężyło w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu Świeć się z Energą na najpiękniejsze iluminacje świąteczne. zdobyło 13 947 głosów.

Można było oddawać głosy do 11 stycznia. głosów. Drugie miejsce  zajął Chełm – 9886 głosów, a trzecie Zamość – 1530 głosów.

„Świeć się z Energą” to akcja, która już od 13 lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców polskich miast, rywalizujących o pierwsze miejsce w regionie, a następnie o miano Świetlnej Stolicy Polski. Rywalizacja w konkursie jest okazją do pomocy potrzebującym. W tegorocznej edycji do zwycięskich miast trafią charytatywne nagrody w postaci lodówek, pralek, lamp UV-C i innego sprzętu o łącznej liczbie 300 sztuk i wartości aż 200 tys. złotych. Na laureata pierwszego miejsca czeka też nowoczesna instalacja fotowoltaiczna do zamontowania na placówce typu dom dziecka.
Lubartów awansował do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach 14025 stycznia. Powalczy z 15 miastami o tytuł Świetlnej Stolicy Polski.
– Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na Lubartów. Chciałbym również pogratulować konkurencji, która była wyjątkowo silna. Wiele miast w regionie wygląda pięknie. Oczywiście nagrody w konkursie trafią do osób potrzebujących. Cieszę się, że Lubartów z każdym rokiem wygląda coraz piękniej, a jego mieszkańcy potrafią się mobilizować i jednoczyć w lokalnym patriotyzmie, czego dowodem są wyniki tego plebiscytu – mówi Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.
SC