Lubartowski Dzień Seniora

To był dzień pełen atrakcji nie tylko dla seniorów. 26 września na placu przed ratuszem zorganizowano Lubartowski Dzień Seniora. Były koncerty, poczęstunek i zabawa z wodzirejem.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika. Na scenie wystąpili Katarzyna Sobczyńska (wokal) i Tomasz Jeleniewski (fortepian) oraz Łukasz Jemioła.

Podczas imprezy statuetki „Aktywny Senior” otrzymały osoby wyróżniające się działalnością społeczną w naszym mieście. Byli to: Jadwiga Wąsik – ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Jan Zaczek – fotograf, regionalista oraz Adam Maluga- były pracownik straży pożarnej, członek Związku Emerytów Pożarnictwa, pasjonujący się pisaniem wierszy.

Tego dnia była możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w specjalnie przygotowanym punkcie szczepień w LOK. Na zakończenie nie zabrakło zabawy, którą prowadził wodzirej Fantomasz. Wspólnie z seniorami tańczyli przedstawiciele samorządu lubartowskiego.

Organizatorami Lubartowskiego Dnia Seniora byli: Miasto Lubartów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rada Seniorów Miasta Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który przygotował poczęstunek dla zgromadzonych. 

Sylwia Cichoń