Lubartowski UTW zainaugurował nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie w murach SP 3  zainaugurował dziś 9 października nowy rok akademicki 2021/2022. Do studenckiej społeczności dołączyło dziesięciu nowych słuchaczy.

– Tęskniliśmy za takimi spotkaniami. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie potrzeby zawieszania zajęć – mówił Ryszard Trybalski, prezes UTW w Lubartowie.  – Nasza działalność to integracja i aktywizacja ludzi, którzy drogę zawodową mają już za sobą, ale nadal chcą żyć aktywnie i ciekawie. Wstępują do nas coraz młodsi.  –  dodał. Podziękował także za dobrą współpracę z Urzędem Miasta oraz lubartowskimi szkołami.

– Chcemy jako miasto wspierać naszych seniorów. Z naszej strony jest pełna otwartość i życzliwość  – mówił obecny na spotkaniu Artur Kuśmierzak, naczelnik wydziału promocji UM.

Rok akademicki 2021/2022 rozpoczęło 86 słuchaczy.   Podczas spotkania 10 nowych członków złożyło  ślubowanie oraz otrzymało legitymację studencką. Imprezie towarzyszył  wykład dr Ewy Sędzimierz oraz występ Kornelii Soszki ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Lubartowie.

(kw)