Lubartowskie Annowanie – wystąpi zespół Partita

Anny, Anki i Anie spotkają się 28 lipca (niedziela) w Lubartowie. Tego dnia odbędzie się „Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd pań o tym imieniu. To już VIII edycja imprezy. W programie szereg atrakcji m.in. koncert zespołu Partita. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie chorych dzieci.

Tegoroczne lubartowskie Annowanie będzie miało wyjątkowy charakter. Współorganizatorem i partnerem Miasta Lubartów oraz Parafii św. Anny przy organizacji imprezy będzie Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej – rehabilitacja dzieci i dorosłych. W trakcie Annowania zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ponad dwustu podopiecznych fundacji.

– Annowanie to wspaniała impreza, która wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. Cieszymy się, że do Lubartowa przyjeżdżają Anny z całej Polski – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa. – Równie ważne jest też to, że w za każdym razem imprezie towarzyszy zbiórka pieniędzy na cele charytatywne – dodaje.

Lubartowski Annowanie, czyli  ogólnopolski zjazd Anek odbędzie się na placu przed Ratuszem w Lubartowie. W tym roku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Festyn rozpocznie się o godz. 15 występami lokalnych artystów m.in.: Orkiestry Dętej z Lubartowa, Kapeli Lubartowiacy, Aleksandry Rudzińskiej oraz Chóru Ziemi Lubartowskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Partita.

Wśród atrakcji Annowania nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci. Ci, którzy 28 lipca zechcą przyjechać do Lubartowa, znajdą na festynie również stoiska lokalnych twórców i stowarzyszeń. Impreza ma charakter otwarty.

Jednym z punktów programu będzie też podsumowanie ogólnopolskiego rajdu charytatywnego „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci. Rajd to blisko miesięczna podróż, podczas której Janusz Kobyłka z Lubartowa pokona rowerem ponad dwa tysiące kilometrów po całej Polsce. W czasie swojego przejazdu będzie zbierał pieniądze na leczenie chorych dzieci z Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej. Honorowy patronat nad rajdem objął Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik. Urząd Miasta współfinansuje przedsięwzięcie.

Gwiazda wieczoru Partita 

Pierwsza, polska, rozrywkowa grupa wokalna śpiewająca w tym samy składzie nieprzerwanie od 45 lat. W latach 70-tych wylansowała takie przeboje jak: „Pytasz mnie co ci dam”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Wszystko za wszystko” i „Marzyciele”. Z piosenką „Dwa razy dwa” wygrali Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wiele piosenek „PARTITY” to pamiętane przez średnie i starsze pokolenie, a śpiewane kiedyś przez zespół, czołówki muzyczne popularnych programów telewizyjnych. Dziś grupę tworzą wokaliści o najdłuższym stażu: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Andrzej Frajndt i Bronisław Kornaus.

Materiał: UM Lubartów