Miasto dostało pieniądze na przebudowę dużego skrzyżowania. Znamy projekt

Szykują się kolejne udogodnienia komunikacyjne w centrum. Miasto Lubartów dostanie 380 tys. zł na przebudowę skrzyżowania ulic Słowackiego i Lipowej. Projekt miasta złożony w ramach tzw. schetynówek jest jedynym uwzględnionym w całym powiecie lubartowskim.wjazdyNOWE

Do tej pory kierowcy jadący od strony północnej miasta czy wyjeżdżający z ulicy Lipowej, nie mogli bezpośrednio dostać się pod pałac. Musieli zawrócić na wjeździe na plebanię i dopiero skręcić.

Nowa inwestycja, na którą miasto dostało 50 procentowe dofinansowanie, ma zmienić tę sytuację.

– Planujemy przebudować odcinek wjazdu do plebani do skrzyżowania z ulicą Chopina – mówi Piotr Turowski z Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM Lubartów.

Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Lipowej?

Jak tłumaczy Turowski, aktualny wjazd pod Pałac Sanguszków zostanie wyłączony z ruchu.

Wjazd jest przenoszony na środek skrzyżowania, tam też będzie sygnalizacja świetlna. Umożliwi to wjazd na wprost przez środek skrzyżowania od Lipowej. Umożliwi to też skręt w lewo dla jadących ulicą Słowackiego ze strony północnej. Wyjazd sprzed starostwa będzie możliwy również przez środek skrzyżowania i tu będzie skręt w lewo i w prawo oraz wjazd na wprost, w ulicę Lipową oraz dotychczasową ulicę Piotra Firleja – mówi Turowski.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną też zieleńce, część chodnika oraz wykonany remont nawierzchni na odc. 285,5 m.  Jak informuje Piotr Turowski, do inwestycji pieniądze ma dołożyć także powiat. Dofinansowanie to ma wynieść 25 procent wartości zadania.

Pierwsze prace przy przebudowie skrzyżowania mogą ruszyć już na wiosnę. (KW)