Od 7 lipca rekrutacja do żłobka przy ul. Reja

Jak już informowaliśmy – właścicielka Prywatnego Przedszkola Casper poprowadzi żłobek w budynku przy ul. Reja w Lubartowie. Jej oferta została wyłoniona w konkursie. Będzie to jeden z niewielu tego typu żłobków w regionie.

W ratuszu podpisano umowę na prowadzenie żłobka. Firma posiada doświadczenie w prowadzeniu takich placówek. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze dzieci zaczną uczęszczać do żłobka przy ul. Reja do końca roku. Wcześniej zostanie on przystosowany do przyjęcia m.in. grup integracyjnych. Początkowo placówka przyjmie kilkadziesiąt maluchów.

Żłobek na Reja to miejsce przeznaczone dla dzieci od 1,3 miesiące. Naszym celem jest to, żeby również znalazło się miejsce dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wspólna integracja jest najważniejsza dla rozwoju najmłodszych. Dzieci z dysfunkcją będą mogły przebywać do 4 roku życia. Rekrutacja rozpocznie się od 7 lipca. Pierwszeństwo będą mieć dzieci z terenu Miasta Lubartów informuje Kamila Skrzypczyńska, właścicielka Prywatnego Przedszkola „Casper”.

Przypominamy, że przeprowadzona przez Miasto termomodernizacja budynku przy ul. Reja to inwestycja, na którą samorząd pozyskał blisko milion złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wyniosła 1,3 mln zł. W efekcie w budynku zostały m.in. wymienione okna, drzwi i dach, wykonano izolacje przeciwwilgociowe i termiczne poniżej poziomu terenu. Ocieplone zostały ściany zewnętrzne, stropy i piwnice. Pojawiła się też nowa instalacja grzewcza i oświetlenie, a także panele fotowoltaiczne.Dzięki temu budynek w pełni odzyskał swoją funkcjonalność i w niczym nie przypomina już obiektu sprzed remontu.

Sylwia Cichoń