Pielęgnacja twarzy – peeling

Regularne złuszczanie skóry twarzy to zabieg, który ostatnio stał się modny oraz doceniony przez osoby świadome potrzeb pielęgnacyjnych. Jego rezultaty dostrzec można bardzo szybko, a u wielu osób kondycja skóry poprawia się z miesiąca na miesiąc. Warto jednak zadać sobie pytanie – jaki peeling do twarzy warto wybrać oraz jak często należy go stosować?

 

Po co wykonujemy peeling twarzy?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją, mogą mieć wątpliwości co do tego, czy nasza skóra rzeczywiście potrzebuje złuszczania. W końcu proces ten zachodzi i bez naszego udziału, jednak w wielu przypadkach jest niewystarczający. Nierzadko zapominamy o tym, z jak wieloma czynnikami zewnętrznymi mamy styczność każdego dnia. Nagle okazuje się, że peeling do twarzy: https://www.garnier.pl/pielegnacja-twarzy/peeling-do-twarzy to kosmetyk, który warto mieć w kosmetyczce, jeżeli chcemy dokładnie oczyścić pory. Bo to właśnie w nich może gromadzić się kurz, łój oraz bakterie, które znajdują się w powietrzu bądź na poduszce.

 

Regularnie przeprowadzane złuszczanie pomoże nam uchronić się przed powstawaniem tak zwanych zaskórników. Dzielimy je na otwarte i zamknięte. Niekiedy przeradzają się nawet w stany zapalne, które trudno jest leczyć. Należy też pamiętać, że podczas gojenia zmian mogą pojawić się blizny. Właśnie dlatego lepiej jest zapobiegać powstawaniu zaskórników.

 

Rodzaje peelingów do twarzy

Jeżeli chodzi o peelingi do twarzy, to są to kosmetyki o zbliżonym działaniu, ale o różnych formułach. Różne będą też substancje aktywne obecne w składzie. Najpopularniejsze rozróżnienie to podział na kosmetyki przeznaczone do złuszczania mechanicznego oraz te produkty, które działają dzięki zawartym w nim enzymom. Które są bardziej skuteczne? W przypadku obu wariantów uzyskamy oczekiwane rezultaty.

 

Peelingi mechaniczne to preparaty z drobinkami. Grubość ziaren może być różna, natomiast w przypadku twarzy rezygnujemy z dużych, ostrych i podrażniających dodatków. Tymczasem wersja enzymatyczna nie wymaga od nas pocierania skóry. Kosmetyk aplikujemy na twarz i obowiązkowo trzymamy się czasu podanego na opakowaniu. W tym czasie zajdzie delikatny proces złuszczania, nasza cera może być nieco zaczerwieniona, ale nie pojawi się dyskomfort. Dlaczego dostępnych jest aż kilka wariantów?

 

Peeling do twarzy a rodzaj skóry

Każda skóra jest inna, a co za tym idzie – różne są także jej potrzeby. Szeroka gama produktów złuszczających dostępnych na rynku to wynik tego, jak odmienne są wymagania klientów. Osoby, które zmagają się z wrażliwą i delikatną cerą, na pewno nie wybiorą mechanicznego peelingu z drobinkami. Tutaj zastosujemy raczej wersję enzymatyczną, znacznie delikatniejszą, ale równie skuteczną.

 

Kto powinien postawić na ziarnisty peeling? Na pewno osoby z grubą, odporną skórą, która nie jest podatna na powstawanie podrażnień, a dla której enzymy mogą być zbyt delikatne. Czasami wraz z wiekiem nasza cera zmienia się i potrzebujemy nieco silniejszego oczyszczania i złuszczania. Również osoby posiadające skórę tłustą (ale nie trądzikową i z aktywnymi stanami zapalnymi) mogą być w tym przypadku zadowolone, ponieważ podczas stosowania peelingu nie odczują dyskomfortu, natomiast nadmiar łoju zostanie skutecznie usunięty.

 

Warto jednak pamiętać, że złuszczać skórę można na różne sposoby i to niekoniecznie przy użyciu kosmetyków. Czasami są to zabiegi z wykorzystaniem innych akcesoriów, takich jak choćby urządzenie do kawitacji, mikrodermabrazji, szczoteczki do twarzy oraz rękawice myjące.

 

Jak często powinniśmy aplikować peeling do twarzy?

W przypadku częstotliwości kluczowe znaczenie ma to, jak na co dzień dbamy o skórę oraz jakie są jej potrzeby. Może okazać się, że regularnie sięgamy po szczoteczki soniczne bądź rękawice do demakijażu, które już w pewien sposób działają złuszczająco i oczyszczająco. W takim przypadku peeling do twarzy wcale nie musi być używany co kilka dni.

 

Powinniśmy też zweryfikować, czy nasza cera nie jest zbyt wrażliwa i delikatna, przez co częste sięganie po produkt tego rodzaju będzie skutkowało problemem z podrażnieniami. W tym przypadku nie jest już nawet ważne, czy aplikujemy peeling do twarzy z drobinkami, czy też enzymatyczny. Jeżeli nie damy skórze odpowiednio dużo czasu na regenerację, to nie wpłyniemy pozytywnie na jej kondycję. Jaka jest więc zalecana częstotliwość? W przypadku cery normalnej lub mieszanej będzie to aplikacja raz w tygodniu.

Artykuł partnera