Pierwsza taka wigilia w mieście

Przy muzyce na żywo, z wigilijnym smaczkiem – zapowiada się pierwsze, miejskie spotkanie świąteczne dla Mieszkańców. W niedzielę 17 grudnia na rynku przed Urzędem Miasta odbędzie się Lubartowskie Kolędowanie i Świąteczny Kiermasz u Sanguszków.

Już od godziny 10 będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzieła, samodzielnie wykonać bombkę, stroik – to wszystko w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Podczas Świątecznego Kiermaszu organizowanego wspólnie z Fundacją Wczoraj i Dziś dla Jutra będzie można zrobić zakupy prosto od producentów. Organizatorzy zapraszają także na kiermasz stroików i ozdób świątecznych. Będą stoiska z przysmakami, z tradycyjnymi produktami regionalnymi. Od godziny 12 na rynku rozpocznie się wspólne kolędowanie. Zagra m.in. Orkiestra Dęta OSP Lubartów, wystąpi Psallite Deo. Zaśpiewają także dzieci i młodzież z miejskich placówek oświatowych. Zapowiada się występ Okazjonalnej Męskiej Grupy Wokalnej „Chórtownia”. Panowie zaprezentują repertuar ze swojej płyty z kolędami. To wszystko w przedświąteczną niedzielę 17 grudnia.

(J.A.)

Spotkajmy się przy choince

– zaprasza Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki

Serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców na spotkanie świąteczne w dniu 17 grudnia na rynku przed Urzędem Miasta. Wiele polskich miast organizuje wspólne spotkania w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Także Lubartów chce się wpisać w tę dobrą tradycję.

Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, spróbowania wigilijnych potraw. O występy poprosiliśmy rodzimych wykonawców – solistów i zespoły.

Naszemu spotkaniu towarzyszył będzie Świąteczny Kiermasz u Sanguszków. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Zapraszamy całe rodziny. Spotkajmy się przy choince 17 grudnia od godziny 10.