Półmaraton Lubartowski już w niedzielę

W niedzielę 8 września odbędzie się VI Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerami w organizacji imprezy są: Miasto Lubartów, Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Lubartowski Ośrodek Kultury w Lubartowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Zmaganiom uczestników towarzyszył będzie festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych. Organizatorzy przewidują Bieg integracyjny oraz Bieg malucha. Impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla małej mieszkanki powiatu lubartowskiego Alicji Baraniak. Półmaraton odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.

VI edycja Półmaratonu oprócz wielu okazji do biegania przyniesie okazję do pomagania. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację czternastomiesięcznej Alicji Baraniak – małej, ale walecznej dziewczynki, która choruję na wadę serca.

Alicja jest mieszkanką powiatu lubartowskiego, która od urodzenia cierpi na złożoną wadę serca (przełożenie wielkich naczyń z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i atrezją zastawki tętnicy płucnej). Już dwa dni po urodzeniu trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przeszła zabieg Raskhinda i operację zespolenia systemowo-płucnego. Niestety konieczne okazało się też wstawienie stentu w jedną z tętnic, która uległa zwężeniu oraz założenie kolejnego w drugiej tętnicy płucnej. Alicja przeszła już wiele zabiegów i operacji podtrzymujących życie. Rodzice dziewczynki czekają obecnie na kwalifikację do leczenia w Niemczech, którego prognozowany koszt sięgnie około 150 tys. zł.

Obecnie Alicja nie różni się zbytnio od swoich rówieśników, rozwija się prawidłowo. Jest energicznym i wesołym dzieckiem, jej aktywność ogranicza tylko chore serduszko, które sprawia, że dziewczynka bardzo szybko się męczy. Codziennie przyjmuje również leki, które regulują pracę jej serca.

Po raz pierwszy będzie też bieg o zasięgu pozalubartowskim pod nazwą VirtualRun. Może w nim wziąć udział biegacz z każdego miejsca na świecie. Wszystkim tym, którzy chcą pomóc dziewczynce, a nie mają fizycznej możliwości wspólnie w Lubartowie pokonać jeden z dystansów, Alwernia daje możliwość rywalizacji wirtualnej. Zadanie polega na wybraniu i pokonaniu jednego z dystansów: 5 km lub 21,09 km. Na pokonanie wybranego dystansu zawodnicy mają całą niedzielę 8 września. Zapisy na bieg na platformie egepard.eu.

Tradycyjnie w ramach Półmaratonu Lubartowskiego będzie też coś dla najmłodszych sportowców – Biegi Malucha.

Zainteresowanych udziałem w biegach swoich dzieci, wnuków, uczniów, siostrzeńców i bratanków Alwernia zaprasza do zapoznania się z planem godzinowym imprezy:

Harmonogram:
11:00-13:10 rejestracja do Biegów Malucha
13:00 rozpoczęcie festynu
13:25 Biegi Malucha
14:30 start Biegu Integracyjnego
15:00 start półmaratonu i biegu na 6 km
15:05 rozstrzygnięcie Biegów Malucha

Roczniki dla których w tym roku organizowany jest Bieg Malucha:
Bieg I (wspólny) – rocznik 2014
Bieg II/DZ – rocznik 2012-2013 DZIEWCZYNKI
Bieg II/CH – rocznik 2012 – 2013 CHŁOPCY
Bieg III/DZ – rocznik 2010 – 2011 DZIEWCZYNKI
Bieg III/CH – rocznik 2010 – 2011 CHŁOPCY.