Postrzelił kolegę. Miał 2,5 promila alkoholu

28 grudnia w Dębicy (powiat lubartowski) kompletnie pijani młodzi mężczyźni postanowili postrzelać z wiatrówki do puszki. Efektem tego nieodpowiedzialnego zachowania jest rana nogi i pobyt z szpitalu jednego z nich. Postrzelony 20 – latek był pod wpływem 3 promili alkoholu, natomiast  19 – latek, który go postrzelił miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.policja foto zima
 
Do postrzelenia doszło w sobotę po godzinie 16.00 w miejscowości Dębica w gminie Ostrówek. Mieszkańcy tej miejscowości postanowili potrenować strzelanie do celu z pożyczonej wiatrówki. Na posesji jednego z nich ustawili puszkę po piwie i rozpoczęli zabawę strzelając na zmianę do celu. W pewnej chwili doszło do wypadku.  
Jak ustalili dotychczas policjanci, w momencie kiedy 19 – latek oddawał strzał, jego o rok starszy kolega wszedł na linię lotu pocisku i został trafiony w nogę. Śrut utkwił mu w udzie. Jak się okazało „strzelcy” byli pijani. Postrzelony 20 – latek był pod wpływem 3 promili alkoholu. 19 – latek, który go trafił miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 20 – latek trafił do szpitala. Policjanci z Kocka wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
G.P.