Powstanie nowy zakład w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej

Burmistrz Miasta Lubartów zawarł akt notarialny z kolejnym przedsiębiorcą planującym budowę zakładu produkcyjnego w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej. Teren o powierzchni prawie 3 ha za kwotę ponad 2,5 mln zł, nabyła Spółka BOTAI DIE CASTING (POLAND) Sp. z o.o. produkująca m.in. części do silników oraz komponenty dla światowych potentatów z branży oświetleniowej.

fot. Michał Jędrzejewski

Podpisy pod aktem notarialnym 7 listopada złożyli Krzysztof Paśnik, burmistrz Miasta Lubartów i Zhongfei Ruan, członek zarządu BOTAI DIE CASTING.
Inwestycja obejmująca budowę zakładu, w którym pracę znajdzie ponad 60, a docelowo nawet 150 osób, zostanie zrealizowana w ciągu 5 lat. Przed zakupem gruntu przedsiębiorca uzyskał decyzję uprawniającą do realizacji produkcji w warunkach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Mielec. Wartość całej inwestycji obejmująca zakup gruntu, budowę zakładu produkcyjnego oraz urządzeń i maszyn produkcyjnych zgodnie z deklaracją przedsiębiorcy i wydanym zezwoleniem wyniesie około 50 mln PLN.
Prace nad pozyskaniem inwestycji trwały od blisko roku. Pierwsze spotkanie z Inwestorem odbyło się w Lubartowie w grudniu 2018 roku. Po kolejnym, po dogłębnej analizie lokalizacji przez Inwestora, w marcu 2019 roku podjęta została decyzja o wyborze Lubartowa na miejsce dalszego rozwoju działalności firmy, która od wielu lat jest obecna na europejskim rynku. Co ważne już na wstępie przedsiębiorca zadeklarował chęć współpracy z lokalnymi firmami.
Dalszy rozwój naszej strefy to jeden z naszych priorytetów. Nowy inwestor jest bardzo otwarty na współpracę zarówno z lokalnymi przedsiębiorcami jak również instytucjami. Cieszymy się z tego osiągnięcia. Nowa firma w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej, to przede wszystkim nowe miejsca pracy i kolejny impuls do rozwoju gospodarczego Lubartowa. To efekt naszej wspólnej pracy. Chciałbym tu podziękować w sposób szczególny radnym za doskonałą współpracę. Niebawem w naszej strefie pojawią się kolejne firmy, które przyciągają doskonałe warunki do inwestowania na naszych terenach – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.
To kolejna firma produkcyjna w Strefie Lubartów, gdzie działają już między innymi: Motyl s.c. – producent narzędzi ściernych wykorzystywanych w protetyce, Pegwan – producent opakowań miękkich, Wolco sp. z o.o. – producent cienkich drutów z metali kolorowych, Sewiler sp. z o.o. – producent okien drewnianych i PCV, Termoprofi – producent ciepłych ramek do szyb zespolonych, Zalfon – producent elektroniki. Kolejne firmy, z branży drzewnej i transportowej, które zakupiły od miasta grunt pod inwestycje oczekują na rozpoczęcie budowy. Poza działalnością produkcyjną, dzięki doskonałej lokalizacji terenów inwestycyjnych względem przyszłej drogi S 19, miastu udaje się przyciągać również logistykę. Działające od 2013 roku Centrum Dystrybucyjne firmy Jeronimo Martins to jedna z większych tego typu inwestycji w regionie. Dzięki wymienionym inwestycjom, na terenie miasto powstało już blisko 700 nowych miejsc pracy, a po realizacji wszystkich wymienionych zamierzeń liczba ta wzrośnie do ponad 1000.