Poznaj najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych

Polacy bardzo chętnie korzystają z produktów bankowych, którymi są kredyty. Wykorzystują je na różne sposoby od inwestycji w firmy, po zakup wymarzonego mieszkania. W tym tekście opowiemy Ci o tym, jakie są najpopularniejsze kredyty. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci wybrać spośród wielu ofert, które dla przeciętnego zjadacza chleba mogą czasami wydawać enigmatyczne.

Czy warto ubezpieczać kredyt?

Najlepszą odpowiedzią na tak sformułowane pytanie byłoby stwierdzenie, że to zależy. Każdy kredyt jest inny. Różne są okresy kredytowania, oprocentowanie, wysokość rat itp. Właśnie z tego powodu nie sposób jednoznacznie stwierdzić, że warto lub nie warto ubezpieczać kredytu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenie-i-kredyt/

5 n

ajpopularniejszych kredytów bankowych

Kredyty są bardzo zróżnicowane ze względu na niejednorodne potrzeby osób wnioskujących o taką pomoc. Czasami mają one charakter konsumpcyjny, a innym razem osobiste lub zawodowe. Poniżej znajdziesz najchętniej wybierane produkty finansowe:

1. Kredyt konsumencki

Jest to pomoc finansowa na dowolne potrzeby konsumenckie. Najważniejsze cechy tego produktu to:

– brak konieczności ujawniania w banku celu wzięcia kredytu,

– jego parametry są bardzo elastyczne. Minimalna kwota kredytu konsumpcyjnego to kilkaset złotych a maksymalna nawet kilkaset tysięcy,

– termin spłaty zazwyczaj wynosi od kilku miesięcy do kilku lat,

– w większości przypadków nie wymaga obowiązkowego ubezpieczenia.

2. Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to chyba najpopularniejsze rozwiązanie na rynku kredytowym. Przeznaczeniem tego produktu jest pomoc w finansowaniu zakupu nieruchomości. Cechy tego kredytu to:

– jest z

aciągany na konkretny cel,

– całkowite sumy zobowiązania zazwyczaj opiewają na kwoty od ćwierć miliona po nawet kilka milionów złotych,

– kredyt hipoteczny jest zaciągany na wiele lat (zazwyczaj 30),

– do zaciągnięcia takiego zobowiązania konieczna jest szczegółowa weryfikacja stanu majątkowego oraz stabilności zatrudnienia kredytobiorcy,

– do jego zaciągnięcia niezbędna jest wycena nieruchomości, wpisanie hipoteki do księgi wieczystej oraz ekspertyzy rzeczoznawców,

– uzyskanie tego produktu jest czasochłonne i może zająć nawet kilka miesięcy.

3. Karta kredytowa

Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się karty kredytowe, które pozwalają na pokrycie dodatkowych wydatków. Cechy tego rozwiązania to:

– tego t

ypu kredyt jest udzielany pod postacią limitu środków na dedykowanej karcie,

– przyznany limit może zostać zwiększony po konsultacji z bankiem,

– płatności kartą kredytową wyglądają tak samo, jak w przypadku zwykłych kart płatniczych,

– wykorzystane środki muszą zostać zwrócone w określonym terminie.

4. Kredyt konsolidacyjny

Ta forma kredytu jest udzielana zazwyczaj w przypadku pętli zadłużenia. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możliwe jest przeniesienie wszystkich zobowiązań do jednego banku i obniżenie miesięcznych rat. Właśnie z tego powodu kredyt konsolidacyjny jest często określany jako pomoc finansowa.

5. Kredyt samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje – jest udzielany na zakup samochodu. Jego najważniejsze cechy to:

– konieczność dokładnej weryfikacji kredytobiorcy,

– jest zaciągany na kwotę adekwatną do wartości samochodu,

– jest udzielany na kilka lat,

– do czasu spłaty zobowiązania współwłaścicielem auta jest bank.

Podsumowanie

Jak widzisz, rynek kredytowy jest bardzo zróżnicowany i dostosowany do indywidualnych potrzeb poszczególnych klientów. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o ubezpieczenia. Jeśli chcesz lepiej poznać rodzaje dostępnych ubezpieczeń, wejdź na stronę: http://ubezpieczenie24.org/ – ubezpieczenia są tam dokładnie opisane, co ułatwia wybór.

Pamiętaj jednak, by wszystkie zobowiązania typu kredyt lub polisa wybierać po wcześniejszym poznaniu dostępnych możliwości. Staraj się unikać kompulsywnych wyborów dokonanych pod wpływem emocji.

Artykuł partnera