Pralka przemysłowa i nowoczesna technologia

Pralka przemysłowa to urządzenie znajdujące szerokie zastosowanie w usługach.

Maszyny te zajmują ważne miejsce w wyposażeniu przede wszystkim pralni. Oprócz tego mogą działać również w innych miejscach, w których istnieje potrzeba bardzo częstych zmian pościeli czy ubrań. Z uwagi na to pralnice  przemysłowe to niezbędne urządzenia w szpitalach, hotelach, ośrodkach opieki czy jednostkach straży lub pogotowia.

Czym różni się pralka przemysłowa od pralki domowej?

Pralnica przemysłowa na pierwszy rzut oka nie powinna znacząco różnić się od pralki wykorzystywanej raz dziennie lub kilka razy w tygodniu, w mieszkaniu do użytku prywatnego. Charakteryzuję się ona jednak pewnymi cechami, które decydują o jej licznych zaletach. Z uwagi na to, iż urządzenia działające w profesjonalnych pralniach każdego dnia wykonują niezliczoną liczbę cyklów prania, muszą być wyprodukowane z solidniejszych materiałów odpornych na uszkodzenia. Umożliwi to wykonanie zaplanowanej pracy w 100%. Pranie większej ilości artykułów wymusza konieczność stosowania bardziej skoncentrowanych detergentów, dlatego wysokiej klasy pralnice przemysłowe neutralizują działanie substancji piorących. Dzięki temu zachowują dłuższą żywotność oraz są wykorzystywane do czyszczenia tekstyliów pochodzących zarówno z hotelu jak i szpitala.

Pralko suszarka przemysłowa- oszczędność czasu i przestrzeni?

Połączenie procesów prania i suszenia w jednym urządzeniu to oszczędność zarówno czasu, miejsca jak i pieniędzy. Rynek maszyn pralniczych dopiero niedawno powiększył się o pralko suszarki przemysłowe. Jednym z ich niewielu słabszych stron może okazać się ograniczona wielkość załadunku. Problem ten z reguły nie występuje jeśli poszczególne procesy wykonują 2 maszyny. Dlatego pralko-suszarki najczęściej są kupowane przez kompleksy hotelowa i SPA. Zaletą jednobębnowych modeli jest brak konieczności dodatkowej ingerencji człowieka, co przy wyposażeniu w system płatności sprzyja ich wykorzystaniu w pralniach samoobsługowych. Urządzenia te są dobrym pomysłem, jeśli potrzebna jest profesjonalna maszyna pralnicza, ale powierzchnia przeznaczona na ten cela nie pozwala na wybór dwóch oddzielnych mechanizmów.

Czym kierować się podczas kupna konkretnej maszyny?

Przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto poświęcić dłuższą chwilę na analizę najważniejszych potrzeb. Pozwoli to na zakup pralki przemysłowej spełniającej co najmniej większość oczekiwań. Pojemność bębna to jedna z ważniejszych cech brana pod uwagę, ponieważ to od niej będzie zależeć tempo prania. Większe bębny bez problemu poradzą sobie z dużą ilością tekstyliów. Natomiast mniejsze modele będą z powodzeniem pełnić swoją funkcję w miejscach, gdzie przytwierdzenie do podłoża mogłoby się okazać niemożliwe. Dodatkowo, specjalistyczne amortyzatory ograniczą możliwość przesunięcia się pralki, co zwiększy bezpieczeństwo wersji wolno-stojących. Warte uwagi są również dodatkowe programy i funkcje jak np. możliwość zważenia prania przed włączeniem maszyny, dzięki czemu maksymalnie wzrośnie oszczędność wody i detergentów. Zakupu można dokonać zarówno stacjonarnie jak i przez internet. Jedną z innowacyjnych firm oferujących wysokiej klasy maszyny pralnicze takie jak pralnico-wirówki jest „https://gp-pralnia.pl„, umożliwiająca indywidualną wycenę hurtowych zamówień oraz profesjonalną pomoc w wyborze potrzebnych sprzętów.

Pralnia samoobsługowa.

Pralnia samoobsługowa to biznes także wymagający obecności pralek przemysłowych. W tym miejscu najlepiej sprawdzi się pralka na monety lub żetony, która zapewni pełną automatyzację punktu prania, przez co koszty związane z zatrudnieniem dodatkowych pracowników znacznie zmaleją. Stanowi to dobre rozwiązanie dla osób pracujących poza miejscem zamieszkania lub np. studentów. Rosnącą popularnością cieszą się również pralki i suszarki przemysłowe umożliwiające użycie karty płatniczej.

Podsumowanie.

Moda na pralnie samoobsługowe zwiększa zapotrzebowanie na pralnice przemysłowe. Z każdym rokiem produkowane są wciąż udoskonalane modele, aby sprostać oczekiwaniom kupujących. Rośnie także zainteresowanie pralkami przemysłowymi wykorzystującymi ekologiczne rozwiązania, co pozwala zmniejszyć ilość wykorzystywanej wody. Urządzenia te zdobywają co raz większe grono fanów także z uwagi na możliwość prania delikatnych czy nietypowych tkanin dzięki wielu dodatkowym programom. Obecność własnych pralek w tych lokalizacjach pozwala na dodatkowe usprawnienie pracy i zminimalizowanie szans na zgubienie poszczególnych elementów wyposażenia.