26-27 września głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2022

Zakończył się proces weryfikacji przez komisję projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lubartów. Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza głosowanie odbędzie się w dniach 26-27 września 2021 w godzinach od 9.00 do 17.00. Tak jak w poprzedniej edycji głosować będzie można tradycyjnie w siedzibie Urzędu Miasta Lubartów oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru będzie 6 projektów.

Oprócz głosowania stacjonarnego zagłosować będzie można też elektronicznie poprzez elektroniczny formularz udostępniony na stronie lubartow.budzet-obywatelskie.org. Po wejściu na wspomnianą stronę i kliknięciu „Głosuj online” będziemy musieli zapoznać się z zasadami głosowania i kliknąć „Rozpocznij Głosowanie”. Po wybraniu maksymalnie trzech projektów osoba głosująca będzie musiała podać swój nr PESEL oraz zaakceptować wymagane oświadczenia. Głos weryfikowany będzie specjalnym kodem wysyłanym smsem (z jednego numeru telefonu mogą skorzystać dwie osoby biorące udział w głosowaniu). Kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski 2022 to 410 tysięcy złotych.

Lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców:

  1. I koncert ”Open Rap Festival 2022” w Lubartowie

(Organizacja festiwalu, w którym weźmie udział 5 gwiazd polskiej sceny RAP. Szacunkowy koszt 200 000 zł)

  1. Budowa 20 szt. drewnianych stoisk handlowych na placu przed ratuszem

(Zakup i montaż 20 szt. drewnianych stoisk handlowych z możliwością ich składania. Szacunkowy koszt 130 495,20 zł)

  1. Lubartowski Skatepark

(Budowa Skateparku dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 3
w Lubartowie. Szacunkowy koszt 203 278 zł)

  1. Uniwersalna Mobilna Scena Teatralna

(Zakup i montaż uniwersalnej sceny teatralnej. Szacunkowy koszt 58 425 zł)

  1. Utwardzenie terenu przed cmentarzem komunalnym przy ul. Gazowej
    w Lubartowie

(Utwardzenie kostką brukową części terenu o powierzchni 560m2 (35 x 16m) przed cmentarzem komunalnym w Lubartowie przy ul. Gazowej. Szacunkowy koszt 195 976 zł)

  1. Zakup autobusu w ramach projektu pilotażowej bezpłatnej komunikacji miejskiej

(Zakup średniej wielkości autobusu pozwalającego uruchomić pilotażową i bezpłatną komunikację miejską w Lubartowie. Szacunkowy koszt 190 650 zł)

Szczegółowe informacje dotyczące projektów zgłoszonych przez mieszkańców znajdują się na stronie www.lubartow.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2022 oraz na stronie lubartow.budzet-obywatelski.org.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.