Ranking kredytów gotówkowych – jak wybrać najlepszy kredyt?

Duża liczba ofert kredytów gotówkowych sprawia, że wielu klientów może mieć wątpliwości – jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Która oferta będzie najbardziej opłacalna? W szukaniu kredytu pomocne mogą okazać się narzędzia dostępne online. Sprawdź, dlaczego warto opierać się na rankingach kredytów gotówkowych. Jak z nich korzystać?

Rankingi kredytów to bardzo pomocne narzędzia, które pozwalają wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dostępne online rozwiązania wskazują kredyty z najniższym oprocentowaniem, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) czy miesięczną ratą, a wyniki można sortować według różnych kryteriów. Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale obawiają się wysokich kosztów zobowiązania, nie muszą już korzystać z pomocy doradców – mogą bez wychodzenia z domu poznać parametry interesujących ich ofert.

Jak korzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Posłużmy się przykładem rankingu kredytów gotówkowych udostępnionego w serwisie totalmoney.pl. Żeby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, wystarczy wpisać żądaną kwotę kredytu oraz okres kredytowania, a następnie zatwierdzić formularz. Wyniki przedstawiają oferty różnych banków, a narzędzie uwzględnia nie tylko wysokość oprocentowania czy RRSO, ale także prowizję i całkowitą kwotę do spłaty. Dzięki temu klient wie, czego może się spodziewać i jest w stanie ocenić, czy będzie w stanie spłacić kredyt w terminie.

Aktualny ranking kredytów gotówkowych

Sprawdźmy zatem, jakie oferty są najlepsze w połowie maja 2020 roku. Na potrzeby naszej symulacji przeanalizujmy kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 zł z okresem kredytowania na 48 miesięcy. Jak się okazuje, na pierwszym miejscu rankingu znalazła się propozycja banku Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów. Oferta jest dostępna bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć przez internet lub telefon. Klient, który zdecyduje się skorzystać z kredytu, będzie miesięcznie płacił ratę w wysokości 507,66 zł. Oprocentowanie wynosi 7,49%, prowizja 5,00% (1000 zł), a RRSO – 10,52%. Nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, chociaż klient może zawrzeć umowę – wówczas składka jest doliczana do każdej raty zobowiązania. Osoba, która zdecyduje się pożyczyć środki z banku Citi Handlowy, będzie musiała ostatecznie oddać 24 367,63 zł, czyli zapłaci 3 367,63 zł odsetek w okresie kredytowania. Jakie dokumenty trzeba przedstawić, żeby otrzymać środki? Bank wymaga dowodu osobistego oraz wyciągu z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące.

Na drugim miejscu naszego rankingu kredytów gotówkowych znalazła się oferta Santander Banku Polska. W tym przypadku miesięczna rata wynosi 509,64 zł. Osoba zainteresowana tą propozycją zapłaci łącznie 24 462,50 zł, czyli 3 522,50 zł dodatkowych kosztów. Z czego wynika ta kwota? Oprocentowanie kredytu wynosi 7,84%, a prowizja banku za udzielenie zobowiązania i uruchomienie środków – 4,70%, czyli 940 zł. Nie trzeba za to korzystać z ubezpieczenia, chociaż istnieje taka możliwość. Wówczas składka jest płatna jednorazowo w momencie uruchomienia kredytu. RRSO wynosi 10,74%. Bank wymaga od klientów przedstawienia dowodu osobistego, a także wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące. Podpisanie umowy może nastąpić bezpośrednio w oddziale – w przypadku nowych klientów, lub online – w przypadku stałych klientów.

Trzecią ofertą w kolejności jest propozycja Banku BNP Paribas. Osoba, która zdecyduje się zaciągnąć kredyt gotówkowy, będzie miesięcznie płacić ratę w wysokości 537,08 zł. Ostateczna kwota do spłaty wyniesie natomiast 25 780,05 zł, a suma odsetek w okresie kredytowania – 3780,05 zł. Oferta jest dostępna bez wychodzenia z domu, a więc klient oszczędza czas – nie musi stać w kolejkach w banku. Oprocentowanie wynosi 8,00%, prowizja 10,00% (2000 zł), a RRSO 13,86%. Instytucja nie pobiera prowizji, jeśli klient skorzysta z ubezpieczenia kredytu. Żeby skorzystać z oferty, należy przedstawić wyciąg z konta za 3 miesiące oraz dowód osobisty.

Na dalszych miejscach naszego rankingu kredytów gotówkowych znalazły się oferty Banku Millennium (rata 541,14 zł) oraz Alior Banku (rata 574,89 zł).

Artykuł partnera