Rock Alert Festiwal

Już 8 września na placu przed ratuszem rusza kolejna edycja Rock Alert Festiwal. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Lubartów.

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na XI Rock Alert Festiwal. Przypominamy, że konkurs adresowany jest do zespołów i solistów grających szeroko pojętą muzykę rockową, nie mających podpisanego kontraktu fonograficznego bądź nagranej profesjonalnej płyty. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz.

Przed koncertem finałowym odbędzie się część konkursowa  30 sierpnia. Od godziny 17.00 w LOK będzie można posłuchać rockowych brzmień.

Część konkursową będzie oceniać jury w składzie:

Marek Majewski- wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i realizator dźwięku. Właściciel studia nagrań Maj Art Studio. Lider progresywno – rockowego zespołu Acute Mind. Przez 20 lat pracy muzycznej zdobywał doświadczenie, współpracując z wieloma czołowymi artystami w Polsce i zagranicą. Na swym koncie ma 3 albumy, zarejestrowane z zespołami Acute Mind oraz Osada Vida. Obecnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem Acute Mind oraz swoją pierwszą, solową płytą, które ukażą się kolejno jesienią tego i wiosną przyszłego roku.

Natalia Nejman– absolwentka kierunku Animator i menadżer kultury oraz Terapia pedagogiczna na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu solowego. Studentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uczestniczka wielu muzycznych programów telewizyjnych m. in. „Mam talent” (2014), „Tak to leciało” (2008), „Jaka to melodia” (2008). Laureatka programu „Szansa na sukces” z zespołem Coma (2011), artystka chóru Beaty Kozidrak w programie „Bitwa na głosy” (2012). Współpracowała w charakterze chórków w programie „Superstarcie” u boku Mietka Szcześniaka, Reni Jusis i Adama Sobierajskiego (2014). Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali m. in. Nagrody specjalnej na I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie, I miejsca w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Scena Młodych” w 2007 roku w Lublinie, I miejsca w kategorii dorosłych solistów wokalistów w XIII Festiwalu Kolęd w Puławach w 2008 roku.

Konrad Iwan- muzyk multiinstrumentalista, współpracował z zespołami Słoma i Bębnoluby, Jan Kondrak i Zakon muzyczno – literacki, Rewelersi. Współtwórca Schedy po dziadku, Ojciec konia sprzedali, Purple Haze. Uczestniczył w wielu innych projektach i nagraniach studyjnych jako muzyk sesyjny. Aktualnie pracuje dla wiodącego europejskiego producenta talerzy i instrumentów perkusyjnych – firmy Meinl oraz dystrybucji firm Ibanez i Tama. Współorganizuje ogólnopolskie warsztaty muzyczne międzynarodowych gwiazd: Andy Timmons, Steve Vai, Simon Philips.

Spośród zespołów jury wybierze laureatów, którzy będą walczyć 8 września o główne nagrody. W tym roku pula nagród wynosi 7 tys zł, będą też nagrody rzeczowe i upominki.

Na przesłuchania zapraszamy do sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury zespoły:

1. HeadShot Five/ Krasnystaw– 17.00

2. Krótkie Zwarcia/Lublin- 17.30

3. 6BM /Lublin- 17.00

4. Vermis/ Łódź- 17.30

5. Death Naturath /Lublin 18.00

6. B6 / Lublin- 18.30

Emilia Kosek