Sukces frekwencyjny Budżetu Obywatelskiego 2020

Za nami głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020. W tym roku mamy rekordową frekwencję. Na projekty zagłosowały 3124 osoby. To o 1962 osoby więcej niż w ubiegłym roku (wówczas głos oddały 1162 osoby). Ogromną liczbę głosów zdobył projekt „Szafki dla uczniów w szkole – zdrowszy kręgosłup naszych dzieci!”

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego 2020 trwało przez trzy dni 20-22 września). Nowością obok głosowania tradycyjnego było głosowanie elektroniczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. W ten sposób zagłosowało 2561 mieszkańców. Natomiast osobiście w ratuszu głos oddały 563 osoby.

W tym roku mieszkańcy Lubartowa mogli wybierać spośród 17 projektów. Kwota przeznaczona na budżet to 845 000 złotych. Najwięcej głosów zdobyły projekty: „Szafki dla uczniów w szkole – zdrowszy kręgosłup naszych dzieci!” – 1088 głosów; „Budowa nowego placu zabaw oraz siłowni na os. Popiełuszki w Lubartowie” – 876 głosów; „Renowacja Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego” – 849 głosów i „Boisko terenowe do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wym. 50×24 m na os. Kopernika w Lubartowie, budowa nowego placu zabaw na os. Popiełuszki oraz montaż 1 szt progu zwalniającego na ul. Jana Heweliusza w Lubartowie ” – 822 głosy. Te projekty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na realizację budżetu.

Burmistrz Krzysztof Paśnik. – Jeśli chodzi o głosowanie nad tegoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego, to przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcom Lubartowa za udział w wyborach. Po raz pierwszy mogliśmy głosować również elektronicznie. Jestem zbudowany frekwencją i świadomością Lubartowian o możliwości współdecydowania o tym, na co wydawane są pieniądze z budżetu miasta.  Swój głos w wyborach oddało ponad trzy tysiące mieszkańców. To blisko dwa tysiące więcej osób niż w ubiegłym roku. Zdecydowana większość, to głosy elektroniczne.  Mam nadzieję, że okoliczności będą nam sprzyjać i projekty wybrane w tym roku, również uda się zrealizować. Dołożymy do tego wszelkich starań. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w głosowaniu. Jeżeli chodzi o same wyniki, to bardzo cieszę się, że mieszkańcy wybrali mi.in. projekty, o których mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Wielokrotnie rozmawiałem na ten temat z mieszkańcami. Gorąco namawiałem też przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej, aby zgłosili te projekty do Budżetu Obywatelskiego. Cieszę się, że mnie posłuchali.  

Ile głosów otrzymały poszczególne Projekty Budżetu Obywatelskiego 2020:

I Open Rap Festival Lubartów – 345 głosów

XXVII Święto Roweru – 725 głosów

Boisko terenowe do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wym. 50 x 24 m na os. Kopernika w Lubartowie, budowa nowego placu zabaw na os. Popiełuszki oraz montaż 1 szt. progu zwalniającego na ul. Jana Heweliusza w Lubartowie – 822 głosy

Budowa 20 szt. drewnianych stoisk handlowych na placu przed Ratuszem – 461 głosów

Budowa nowego placu zabaw na os. Powstańców Warszawy w Lubartowie – 787 głosów

Budowa nowego placu zabaw oraz siłowni na os. Popiełuszki w Lubartowie – 876 głosów

Budowa oświetlenia drogowego (ul. Stefana Batorego) – 93 głosy

Budowa oświetlenia drogowego (ul. Zygmunta II Augusta) – 101 głosów

Budowa ścianki treningowej do tenisa ziemnego – 200 głosów

Gry planszowe w Mieście – 151 głosów

Kompletna scena teatralna dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie – 424 głosy

Lubartowska strefa kibica Piłki Nożnej ME 2020 r. Polska Gola! – 139 głosów

Lubartów Game Zone – 148 głosów

Psistanek – 514 głosów

Remont ul. Ogrodowej w Lubartowie – 163 głosy

Renowacja Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie – 849 głosów

Szafki dla uczniów w szkole – zdrowszy kręgosłup naszych dzieci! – 1088 głosów