Święto Policji 2012

Lubartowscy policjanci obchodzili w sobotę 93 rocznicę powstania Polskiej Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk, Starosta Lubartowski Fryderyk Puła, Burmistrz Lubartowa Janusz Bodziacki oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Podczas uroczystości, 64 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku lubartowscy policjanci obchodzili swoje święto 14 lipca. W uroczystości wzięli udział m.in. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk, Starosta Lubartowski Fryderyk Puła, Burmistrz Lubartowa Janusz Bodziacki oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych,na co dzień współpracujących z policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

W trakcie uroczystego apelu 64 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie odebrało z rąk Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Igora Parfieniuka i Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie podinsp. Marka Wrony nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerów, aspirantów, podoficerów i szeregowych. Ponadto 3 funkcjonariuszy lubartowskiej komendy zostało wyróżnionych przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji za wzorowe wyniki uzyskiwane w służbie:

asp. sztab. Henryk Kołodziej z Wydziału Prewencji

mł. asp. Cezary Ciołecki z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego

mł. asp. Sławomir Bocian z Wydziału Ruchu Drogowego

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście dziękowali lubartowskim policjantom i pracownikom policji za ich służbę, niesioną pomoc i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Materiał: Oficer Prasowy KPP Grzegorz Paśnik