System Twój e-PIT – najlepszy sposób na coroczne rozliczenie

Jeśli nie przepadasz za corocznym rozliczeniem podatkowym lub po prostu nie lubisz wypełniania dokumentów, mamy coś dla Ciebie. System Twój e-PIT automatyzuje proces składania deklaracji PIT oraz przenosi go w pełni do świata on-line. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Jak skorzystać z programu Twój e-PIT?

Jako że system Twój e-PIT powstał oraz funkcjonuje we współpracy z orgnami administracji rządowej, możesz znaleźć go na przykład na platformie podaki.gov.pl. Możesz pobrać ją również w formie programu na swój komputer. Odpowiedni plik instalacyjny znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej systemu.

E-pity (czyli deklaracje rozliczane za pomocą Twój e-PIT) wypełnia się łatwo i intuicyjnie. Program został stworzony z myślą o wszystkich użytkownikach – nawet tych, którzy nie przepadają za pracą z komputerem. System zadaje proste pytania, dzięki którym nie tylko możesz ustalić, jakie deklaracje powinieneś wypełnić, lecz także jak to zrobić. Dzięki przejrzystym wskazówkom podasz programowi odpowiednie informacje, a on umieści je we właściwych rubrykach deklaracji. Gotowy dokument zmierza do swojego odbiorcy w pełni on-line.

Co zrobisz za pomocą systemu?

Zakres możliwości, jakie daje program, to znacznie więcej niż wypełnienie deklaracji PIT 37. W praktyce pozwala on na rozliczenie ponad 30 deklaracji typu PIT, również tych z poprzednich lat (do roku 2015). Jeśli chcesz znaleźć dokładną ich listę, odwiedź oficjalną stronę systemu oraz kliknij w zakładkę Twój e-PIT. Co więcej, program pozwala na przesyłanie pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Znajdziesz w nim gotowe wzory najpopularniejszych pism, takich jak wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty lub odroczenie płatności.

Mimo wszystko najwięcej użytkowników używa systemu, by rozliczyć PIT 37 online. Jest to zrozumiałe – znakomita część polskich podatników jest zobowiązana do złożenia na ręce urzędu skarbowego jedynie tej deklaracji.

Dlaczego e-pity?

Rozliczenie PIT za pomocą programu Twój e-PIT przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim rozwiązanie to pozwala oszczędzić czas. Poza tym, wypełniając tego typu dokumenty przez Internet zdecydowanie łatwiej jest zadbać o ich porządek. Już nigdy nie będziesz musiał przeszukiwać mieszkania w poszukiwaniu jednej ważnej kartki – wszystkie one będą znajdować się na Twoim koncie w systemie.

Całość charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dane użytkowników nie są przechowywane na serwerach systemu. Znajdują się one tylko na Twoim urządzeniu, a później także na serwerach odbiorców, którymi są odpowiednie urzędy. Wypełniając PIT online korzystasz z szyfrowanej transmisji gwarantowanej przez 128 bitowy klucz protokoły SSL GeoTrust. O bezpieczeństwie programu Twój e-PIT zapewnia również Avast – dostawca popularnych usług antywirusowych. Wszytko wskazuje więc na to, że w tym przypadku nie musisz martwić się o to, kto ma dostęp do Twoich danych.

Rozliczenie PIT nigdy nie było tak proste! Dzięki postępującej cyfryzacji możemy pozwolić sobie na przesył danych za pomocą systemów komunikacji, co znacznie ułatwia wiele działań również na płaszczyźnie podatków i finansów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub zastrzeżenia do omawianego systemu, nie wahaj się zadać pytania tu lub bezpośrednio na skrzynkę jego producenta.

Artykuł partnera