Ulicą Lubelską 150 km/h!

Pościgiem ulicami Lubartowa zakończyła się próba zatrzymania do kontroli motocyklisty, który jechał obwodnicą drogi krajowej nr 19.

W dniu 8 kwietnia ok. g. 18:30 policjanci lubartowskiego Wydziału Ruchu Drogowego patrolując drogę krajową nr 19 w miejscowości Łucka postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę, którego pojazd miał tablicę rejestracyjną wygiętą w sposób uniemożliwiający odczytanie numerów rejestracyjnych. Pomimo dawanych sygnałów wizyjnych i dźwiękowych oraz gestów umundurowanego policjanta nakazujących zatrzymanie się, motocyklista nie

reagował i gwałtownie przyśpieszył starając się uciec przed policyjnym radiowozem. Jadąc ul. Lubelską motocyklista rozwijał momentami prędkość o 100 km większą niż dozwolona. Uciekając przed policyjnym patrolem motocyklista skręcił w ulicę Piaskową, gdzie również jechał przekraczając dozwoloną prędkość, mijając po drodze inne pojazdy i pieszych m.in. kobietę prowadzącą dziecko na rowerku. Jak widać w zapisie filmowym, na widok nadjeżdżającego motocyklisty, kobieta ratowała się ucieczką na przydrożną łąkę. Policjanci położyli kres szaleńczej jeździe motocyklisty na ul. Piaskowej, gdzie zatrzymali uciekiniera. Był to 21 letni mieszkaniec Gm. Lubartów. Rafał S. tłumaczył policjantom, że uciekał, gdyż nie miał przy sobie dokumentów. Był trzeźwy. Mundurowi ustalili, że 21 latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie był ubezpieczony. Ze swojej szaleńczej jazdy i popełnionych w jej trakcie wykroczeń drogowych mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.