Wigilijnie przed ratuszem

Na wspólną Wigilię na placu przed ratuszem zaprosił mieszkańców w czwartek 20 grudnia Burmistrz Miasta Lubartów.

Wigilia jest szczególna dla nas wszystkich. Boże Narodzenie jest to okres, gdzie razem z rodziną, najbliższymi, przyjaciółmi spotykamy się przy świątecznym stole i życzymy sobie miłości, zrozumienia. Chciałbym Państwu życzyć wszystkiego najlepszego w te święta, aby mogli je Państwo spędzić w spokoju, by był to czas refleksji i odpoczynku. Abyście mogli w nowym roku realizować swoje plany i przedsięwzięcia – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik.

W spotkaniu wziął udział ksiądz dziekan Andrzej Juźko, odmawiając modlitwę i składając zebranym życzenia pokoju, miłości i błogosławieństwa Bożego. Życzenia złożyli też zastępca burmistrza Jakub Wróblewski oraz przewodniczący Rady Miasta Jacek Tomasiak i wiceprzewodniczący Andrzej Zieliński. A obecni byli kierownicy jednostek miejskich, pracownicy Urzędu Miasta, radni. Oczywiście zgromadzeni podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy. Był gorący barszczyk z kulebiakami. Wystąpił zespół „Psallite Deo” pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka oraz Męska Grupa Wokalna „Chórtownia”.

Kolędowanie było możliwe dzięki wsparciu sieci sklepów Topaz, lokalnych firm, Banku Spółdzielczego w Lubartowie i Spółdzielni Mieszkaniowej.

Sylwia Cichoń

foto: Katarzyna Wójcik

Galeria zdjęć na naszym facebooku